Sanders kan grote slag slaan op Super Tuesday
WASHINGTON (ANP) - Bernie Sanders kan een grote slag slaan op Super Tuesday in de Verenigde Staten. De linkse senator uit Vermont leidt in de Democratische voorverkiezingen die bepalen wie de presidentskandidaat wordt en hij gaat aan kop in de meeste peilingen.
In Californië worden 416 kiesmannen, zogeheten delegates, verdeeld. Sanders staat in de peilingen ver voor op zijn naaste achtervolgers, Elizabeth Warren en Joe Biden. Hij kan met een gunstige uitslag, als al zijn tegenstanders elk minder dan 15 procent van de stemmen krijgen, alle kiesmannen binnenhalen in de staat, zelfs als hij zelf maar een derde van de stemmen krijgt. Ook in Texas heeft een kandidaat 15 procent van de stemmen nodig om in aanmerking te komen voor kiesmannen.
Tot dit weekend was oud-burgemeester Pete Buttigieg de belangrijkste tegenstander van Sanders, maar na de voorverkiezingen in South Carolina staakte hij zijn campagne. Voormalig vicepresident Joe Biden won in die staat, maar staat er in de peilingen niet goed voor. Hij zei eerder zelfs dat hij zich al heeft neergelegd bij een nederlaag op Super Tuesday. Het stoppen van Buttigieg kan echter goed zijn voor Biden, aangezien zij dezelfde kiezers probeerden aan te spreken. Buttigieg en ook senator Amy Klobuchar, die maandag uit de race stapte, steunen Biden.
Jonge kiezers
Sanders is vooral populair bij jonge kiezers die bijvoorbeeld voorstander zijn van gratis universiteiten en gratis gezondheidszorg. De top van de Democratische Partij ziet de senator uit Vermont als te links en denkt dat hij het daardoor gaat afleggen tegen president Donald Trump bij de presidentsverkiezingen. Biden en Michael Bloomberg spelen daar op in, door te zeggen dat zij gematigde Republikeinen die niet tevreden zijn met Trump kunnen overhalen om van partij te veranderen.
Senator Elizabeth Warren doet het vooralsnog niet goed. Er wordt dinsdag in haar traditioneel Democratische thuisstaat Massachusetts gestemd. Een overwinning daar is noodzakelijk om nog aan te kunnen haken bij Sanders. Een nederlaag kan het einde van haar campagne betekenen.
Democraten kunnen dinsdag voor het eerst op Bloomberg stemmen. De oud-burgemeester van New York heeft al meer dan 200 miljoen uitgegeven aan zijn campagne, maar stond nog niet eerder op het kiesbiljet.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
19 minuten geledenLOS ANGELES (AFP) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
33 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
3 uur geleden