Sander van Waveren en Willem Koops vervangen opgestapte NSC'ers
DEN HAAG (ANP) - Sander van Waveren en Willem Koops komen namens NSC in de Tweede Kamer na het vertrek van Femke Zeedijk en Rosanne Hertzberger. Dat meldt de partij. De twee nieuwe Kamerleden worden komende dinsdag geïnstalleerd.
Koops is advocaat, gespecialiseerd in fraudezaken. Van Waveren was tot voor kort gemeentesecretaris in Laren, maar daar stopte hij in september mee om ambtelijk secretaris van de NSC-fractie in de Tweede Kamer te worden.
Ook Nora Achahbar kwam in aanmerking voor een zetel, maar zij is kort geleden gestopt als staatssecretaris vanwege "polariserende omgangsvormen". De discussie over de omgang van het kabinet met racisme was voor Zeedijk en Hertzberger juist de reden om op te stappen.
Deze woensdag wordt ook Folkert Idsinga geïnstalleerd als Kamerlid. Hij is van plek gewisseld met Tjebbe van Oostenbruggen, die Idsinga verving als staatssecretaris van Financiën en daarbij een lege zetel achterliet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal het eerst zelf eens moeten worden over waar het heen moet met het belastingplan. Dat heeft ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gezegd voordat zij aanschoof voor een gesprek met onder anderen minister-president Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog twaalf asielzoekerscentra openen dit jaar een zogenoemde Meedoenbalie, bedoeld om asielzoekers te helpen bij het vinden van een baan of vrijwilligerswerk. Daarvoor trekt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid jaarlijks 5 miljoen euro extra uit, meldt minister Thierry Aartsen (Participatie, VVD).
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende fracties in de Tweede Kamer hebben D66 dinsdagavond tijdens een debat over de onderwijsbegroting aangevallen op het niet nakomen van de belofte dat er een renteplafond komt op studieleningen. In het coalitieakkoord stond dat er een maximum van 2,5 procent zou komen, maar vorige week gaf onderwijsminister Rianne Letschert (D66) aan dat dit niet mogelijk is vanwege gestegen rente door geopolitieke spanningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver heeft dinsdagavond samen met Laurens Dassen (Volt) een "positief gesprek" gehad met het kabinet. "Ik heb geen blokkade gehoord op het belasten van de allerrijksten", zei hij na afloop van zijn afspraak met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Wij zien op dit moment wel wat beweging op het belastingplan", zei BBB-fractievoorzitter Henk Vermeer na een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen. Hij wil daar inhoudelijk niks over zeggen, maar gaf wel aan dat er geen beweging is op stikstof. Voor zijn partij is het een voorwaarde dat de stikstofplannen worden aangepast om het belastingplan te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Fractievoorzitter van 50PLUS Jan Struijs gaat met een "onplezierig gevoel" naar een gesprek met premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen. Hij is bang dat de gesprekken weer vast komen te zitten. "Het is een week van erop of eronder."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt dit jaar nog 19 miljoen euro extra uit om het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties te steunen. Een groot deel van dat geld gaat naar hulp aan Gaza, staat in een brief aan de Tweede Kamer van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking).
1 dag geleden