
Sander van Waveren en Willem Koops vervangen opgestapte NSC'ers
DEN HAAG (ANP) - Sander van Waveren en Willem Koops komen namens NSC in de Tweede Kamer na het vertrek van Femke Zeedijk en Rosanne Hertzberger. Dat meldt de partij. De twee nieuwe Kamerleden worden komende dinsdag geïnstalleerd.
Koops is advocaat, gespecialiseerd in fraudezaken. Van Waveren was tot voor kort gemeentesecretaris in Laren, maar daar stopte hij in september mee om ambtelijk secretaris van de NSC-fractie in de Tweede Kamer te worden.
Ook Nora Achahbar kwam in aanmerking voor een zetel, maar zij is kort geleden gestopt als staatssecretaris vanwege "polariserende omgangsvormen". De discussie over de omgang van het kabinet met racisme was voor Zeedijk en Hertzberger juist de reden om op te stappen.
Deze woensdag wordt ook Folkert Idsinga geïnstalleerd als Kamerlid. Hij is van plek gewisseld met Tjebbe van Oostenbruggen, die Idsinga verving als staatssecretaris van Financiën en daarbij een lege zetel achterliet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken wil dat de Europese Unie sancties oplegt aan Israëlische kolonisten die met geweld proberen Palestijnen te verjagen uit de Westelijke Jordaanoever. Op X zegt hij de toename van het geweld te veroordelen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rosanne Hertzberger keert namens NSC terug in de Tweede Kamer. Ze volgt haar partijgenoot Daniëlle Jansen op, die minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is geworden. Ze zegt dat ze terugkeert omdat NSC niet meer met de PVV in een coalitie zit.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het presidium van de Tweede Kamer stelt geen nader onderzoek in naar het lekken van vertrouwelijke informatie over de kwestie rond oud-voorzitter Khadija Arib. Dat heeft Kamervoorzitter Martin Bosma in een brief aan de leden laten weten. Daarin haalt hij wel hard uit naar twee voormalige leden van de ambtelijke top van de Kamer.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse PvdA-wethouder Marjolein Moorman wil voor GroenLinks-PvdA de Tweede Kamer in. Zij heeft gesolliciteerd naar een plek op de kieslijst voor de verkiezingen van 29 oktober, vertelt zij in een interview met Het Parool.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA wil nog niet zeggen of het de asielwet van het kabinet voor een tweestatusstelsel in deze vorm gaat steunen. Partijleider Henri Bontenbal vindt de wetsbehandeling ondermaats, en vreest grote problemen in de uitvoering. "Door de krakkemikkige wetsbehandeling zitten we nu met deze heel fundamentele vragen in het slotdebat."
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Justitie) erkent dat de asielwetten die het kabinet door de Tweede Kamer wil loodsen kunnen leiden tot "een korte piek" in de belasting van de rechtspraak. Hoelang zo'n piek mogelijk duurt, kan hij desgevraagd niet zeggen. Maar op de langere termijn zullen de wetten juist tot minder druk op de rechtspraak leiden, denkt hij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitters van GroenLinks en PvdA schrijven in een wekelijkse ledenmail dat leden zaterdag tekortschoten tijdens het partijcongres, doordat mensen met een andere mening werden uitgejoeld. Het debat over een volledige stop van wapenleveranties aan Israël verliep niet altijd respectvol, aldus voorzitters Esther-Mirjam Sent en Katinka Eikelenboom.
1 dag geleden