Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sander Smit (38) lijsttrekker voor BBB bij Europese verkiezingen

Sander Smit (38) lijsttrekker voor BBB bij Europese verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Sander Smit wordt voor de BBB de lijsttrekker bij de Europese verkiezingen volgend jaar, meldt de partij. De 38-jarige Smit was eerder gemeenteraadslid in Hof van Twente en gedurende 8,5 jaar werkzaam in het Europees Parlement als beleidsadviseur.

Smit voelt zich naar eigen zeggen verbonden met diverse regio's en het platteland in Nederland en Europa. Hij wil met de BBB "de Europese politiek vernieuwen en als stem van en voor het platteland daarbij óók de controle op beleidskeuzes binnen Nederland vergroten". Volgens hem is de "gevoelde kloof tussen Brussel, boer en burger enorm".

In het Europees Parlement was hij beleidadviseur binnen de christendemocratische EVP-fractie op het gebied van landbouw, plattelandsontwikkeling, milieu, klimaat, wildbeheer, visserij en internationale handel. Als coredacteur schreef hij een onderzoekspublicatie over het Nederlandse stikstofbeleid. De BBB is van plan zich in Europa aan te sluiten bij de EVP-fractie.

De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn op 6 juni volgend jaar. Bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen behaalde de partij zeven zetels. In 2026 wil de BBB ook meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen.

Meer uit Politiek

Eerdmans verwijt Van der Plas 'Haagse spelletjes' om pensioenen

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Joost Eerdmans (JA21) is in harde aanvaring gekomen met BBB-leider Caroline van der Plas vanwege het nieuwe pensioenstelsel. Van der Plas verweet hem geen inspraak te willen regelen voor pensioengerechtigden die zich willen uitspreken tegen het nieuwe stelsel. Het voorstel van Kamerlid Agnes Joseph, die van NSC overstapte naar de BBB, wilde daar de wet voor aanpassen. Volgens Van der Plas was de stem van Eerdmans doorslaggevend.

2 minuten geleden
Jetten verwijt JA21 in Europa op de nee-stand te staan

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten verwijt Joost Eerdmans van JA21 dat hij in Europa op de nee-stand staat. Hij zegt "nee tegen Europese samenwerking om ons veilig te houden", zei Jetten tijdens de tweede dag van de Algemene Politieke Beschouwingen. Eerdmans antwoordde dat hij wel degelijk voor meer samenwerking is, maar dat hij een Europees leger of gezamenlijke schulden niet ziet zitten.

31 minuten geleden
Kleine partijen houden zonder veel discussie hun betoog

DEN HAAG (ANP) - Bij het vervolg van de Algemene Politieke Beschouwingen hielden de overgebleven kleine partijen die woensdag niet aan de beurt kwamen zonder veel discussie hun betoog. Pas na drie kwartier stond het eerste Tweede Kamerlid bij de interruptiemicrofoon. BBB-leider Caroline van der Plas vroeg Mirjam Bikker van de ChristenUnie of ze landbouwonderwerpen ook niet meer wil behandelen voor de verkiezingen. Andere partijen willen dat, tot onvrede van BBB.

1 uur geleden
Peiling: VVD, D66 en JA21 ongeveer op gelijke hoogte

HILVERSUM (ANP) - VVD, D66 en JA21 kruipen in zeteltal naar elkaar toe in een nieuwe peiling van Ipsos I&O. De drie liberale partijen staan ongeveer op gelijke hoogte, nu de VVD is gezakt naar 14 virtuele zetels (nu 24 in de Kamer). De sociaalliberale D66 stijgt naar 13 zetels (nu 9) en het conservatief-liberale JA21 volgt met 12 zetels. De partij van de huidige eenling Joost Eerdmans blijft flink in de lift met weer 3 zetels erbij sinds begin september.

13 uur geleden
Partijen vallen CDA aan om belastingverhogingen voor defensie

DEN HAAG (ANP) - Partijen vallen CDA-leider Henri Bontenbal aan omdat hij extra belastingen wil heffen bij burgers en bedrijven om de hogere defensie-uitgaven te betalen. Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA vreest voor een hogere btw op boodschappen en dat dit mensen met een kleine portemonnee zal raken. Bontenbal vindt het beter om voor de verkiezingen eerlijk te zijn hierover en de kiezer niet daarna te verrassen.

14 uur geleden
NSC-leider Van Hijum als eerste niet geïnterrumpeerd

DEN HAAG (ANP) - Het zal wennen zijn voor NSC. Als lid van de coalitie lag de partij met nu nog negentien zetels veelvuldig onder vuur in de Kamer. Maar woensdag tijdens het debat over de begrotingsplannen voor volgend jaar kon NSC-leider Eddy van Hijum ongestoord zijn verhaal doen. Hij was de eerste fractievoorzitter die helemaal niet werd onderbroken.

15 uur geleden
Van der Plas weigert vragen oppositie te beantwoorden over Gaza

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas weigerde tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in te gaan op kritische vragen van oppositiepartijen over Gaza. "Ik ga er geen Gazadebat van maken", reageerde ze toen Rob Jetten vroeg of ze harder stelling wilde nemen tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Daar namen de D66-leider en ook de Partij voor de Dieren, DENK en Volt geen genoegen mee.

15 uur geleden