Sandalenmerk Birkenstock verdient meer met dichte instapper
NEUSTADT (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van sandalen en instappers heeft Birkenstock in het vorige kwartaal meer geld opgeleverd. De omzet van het Duitse merk ging in de drie maanden tot en met september met ruim een vijfde omhoog ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam door de sterke vraag naar duurdere modellen, zoals de populaire 'Boston'-instapper met een gesloten voorkant.
De omzet is in het vorige kwartaal met 22 procent gestegen tot 456 miljoen euro. Het bedrijf profiteert van de groeiende vraag naar gesloten instappers, schoenen en laarzen die vaak een hoger prijskaartje hebben dan de klassieke sandalen. Die producten maken nu ongeveer een derde uit van Birkenstocks omzet, aldus het bedrijf.
Topman Oliver Reichert wil investeerders ervan overtuigen dat Birkenstock zijn succes kan doorzetten door modieus te blijven, zijn productiecapaciteit in Duitsland en Portugal uit te breiden en zich te richten op landen als China en India, waar Birkenstock nog geen schoeisel verkoopt. Vorig jaar maakte het schoeiselbedrijf al de stap naar de aandelenbeurs in New York.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
5 uur geleden