Sandalenmerk Birkenstock verdient meer met dichte instapper
NEUSTADT (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van sandalen en instappers heeft Birkenstock in het vorige kwartaal meer geld opgeleverd. De omzet van het Duitse merk ging in de drie maanden tot en met september met ruim een vijfde omhoog ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam door de sterke vraag naar duurdere modellen, zoals de populaire 'Boston'-instapper met een gesloten voorkant.
De omzet is in het vorige kwartaal met 22 procent gestegen tot 456 miljoen euro. Het bedrijf profiteert van de groeiende vraag naar gesloten instappers, schoenen en laarzen die vaak een hoger prijskaartje hebben dan de klassieke sandalen. Die producten maken nu ongeveer een derde uit van Birkenstocks omzet, aldus het bedrijf.
Topman Oliver Reichert wil investeerders ervan overtuigen dat Birkenstock zijn succes kan doorzetten door modieus te blijven, zijn productiecapaciteit in Duitsland en Portugal uit te breiden en zich te richten op landen als China en India, waar Birkenstock nog geen schoeisel verkoopt. Vorig jaar maakte het schoeiselbedrijf al de stap naar de aandelenbeurs in New York.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquĂȘte onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
23 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
2 uur geleden