Sandalenmerk Birkenstock verdient meer met dichte instapper
NEUSTADT (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van sandalen en instappers heeft Birkenstock in het vorige kwartaal meer geld opgeleverd. De omzet van het Duitse merk ging in de drie maanden tot en met september met ruim een vijfde omhoog ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam door de sterke vraag naar duurdere modellen, zoals de populaire 'Boston'-instapper met een gesloten voorkant.
De omzet is in het vorige kwartaal met 22 procent gestegen tot 456 miljoen euro. Het bedrijf profiteert van de groeiende vraag naar gesloten instappers, schoenen en laarzen die vaak een hoger prijskaartje hebben dan de klassieke sandalen. Die producten maken nu ongeveer een derde uit van Birkenstocks omzet, aldus het bedrijf.
Topman Oliver Reichert wil investeerders ervan overtuigen dat Birkenstock zijn succes kan doorzetten door modieus te blijven, zijn productiecapaciteit in Duitsland en Portugal uit te breiden en zich te richten op landen als China en India, waar Birkenstock nog geen schoeisel verkoopt. Vorig jaar maakte het schoeiselbedrijf al de stap naar de aandelenbeurs in New York.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
50 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
8 uur geleden