Sancho scoort driemaal voor Dortmund na terugkeer in basisfomatie
PADERBORN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de achterstand op koploper Bayern München niet nog verder laten oplopen. De nummer 2 van de Bundesliga rekende na rust af met hekkensluiter SC Paderborn (1-6). Jadon Sancho vierde zijn terugkeer in de basisformatie met drie doelpunten.
Dortmund houdt een achterstand van zeven punten op Bayern München, met nog vijf speelronden op de kalender. Het elftal van Lucien Favre verzuimde afgelopen dinsdag de achterstand op de lijstaanvoerder in een rechtstreekse confrontatie te verkleinen naar 1 punt. Bayern München was met 1-0 te sterk en lijkt op weg naar de achtste landstitel op rij.
Dortmund speelde slordig voor rust, alsof het niet meer in de landstitel geloofde. Thorgan Hazard, Raphaël Guerreiro en Julian Brandt misten grote kansen op een openingstreffer. Hazard maakte in de 54e minuut alsnog de 0-1.
De 20-jarige Sancho tekende drie minuten later voor de 0-2. De Brit had voor het eerst sinds eind februari weer een basisplaats. Er kwam voor hem een plekje vrij in de voorhoede omdat de Noorse doelpuntenmachine Erling Haaland geblesseerd is. Sancho maakte ook de 1-3, nadat Uwe Hünemeier namens de thuisploeg een strafschop had benut.
Achraf Hakimi, Marcel Schmelzer en opnieuw Sancho lieten de score na de 84e minuut snel verder oplopen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
21 uur geleden