
Sánchez trots op pro-Palestijnse protesten tijdens Vuelta
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is "trots" op de pro-Palestijnse protesten tijdens de Ronde van Spanje. De acties, die gericht zijn tegen het team van Israel-Premier Tech vanwege de voortdurende aanvallen van Israël in Gaza, hebben verschillende etappes van de Vuelta verstoord.
Sánchez noemde Spanje tijdens een bijeenkomst van de Socialistische Partij in Málaga een voorbeeld voor de internationale gemeenschap. Volgens hem zet zijn land met de protesten "een stap voorwaarts bij de verdediging van de mensenrechten".
De premier sprak in de Zuid-Spaanse stad zijn "erkenning en volledige respect" voor de wielrenners uit, maar uitte ook zijn bewondering "voor een volk als dat van Spanje, dat zich inzet voor rechtvaardige doelen als Palestina".
Verschillende leden van de linkse regering hebben in Spanje publiekelijk hun steun uitgesproken voor de pro-Palestijnse protestbeweging. De Spaanse autoriteiten hebben de veiligheidsmaatregelen voor de laatste etappe van zondag in Madrid opgevoerd.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Jamaicaan Oblique Seville heeft bij de WK atletiek in Tokio de 100 meter gewonnen. Seville kwam onder het toeziend oog van zijn fameuze landgenoot Usain Bolt op het koningsnummer tot een tijd van 9,77. Dat was een persoonlijk record. Zijn landgenoot Kishane Thompson veroverde in 9,82 het zilver. Titelverdediger en olympisch kampioen Noah Lyles uit de Verenigde Staten was ditmaal goed voor brons: 9,89.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Pauline Hondema is op de WK atletiek in Tokio als zevende geëindigd bij verspringen. De 25-jarige atlete kwam in de finale tot 6,60. Olympisch kampioene Tara Davis-Woodhall veroverde het goud met een sprong van 7,13 meter.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Melissa Jefferson-Wooden heeft bij de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio de finale van de 100 meter gewonnen. De Amerikaanse, derde op de Olympische Spelen van Parijs, snelde naar een tijd van 10,61. Dat is de vierde tijd ooit gelopen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Jorinde van Klinken vond het zelf ook wat raar om te zeggen, maar het kostte haar "energie" om blij te zijn met haar zilveren medaille bij het discuswerpen op de WK in Tokio. Dat zei de 25-jarige atlete uit Assen na afloop van de finale in de catacomben van het Japan National Stadium. "Zilver is natuurlijk megamooi en het zegt ook veel dat een Nederlandse vrouw dit nog nooit heeft gehaald op een WK, maar voor mijn gevoel zat er nog meer in."
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij de wereldkampioenschappen mountainbiken in Crans-Montana geen rol kunnen spelen in de strijd om de medailles. De Nederlander moest de favorieten al vroeg laten gaan en eindigde als 29e. De wereldtitel ging voor het tweede jaar op rij naar Alan Hatherly. De 29-jarige Zuid-Afrikaan reed vrijwel de hele wedstrijd alleen op kop.
1 uur geledenMISANO (ANP/AFP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zondag een grote stap gezet op weg naar zijn zevende wereldtitel in de MotoGP. De Spanjaard was de snelste in de Grote Prijs van San Marino. De Italiaan Marco Bezzecchi finishte als tweede, voor Álex Márquez, de broer van Marc Márquez.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Elvis Afrifa is er op de WK atletiek in Tokio niet in geslaagd de finale te halen van de 100 meter, het koningsnummer. De 27-jarige sprinter eindigde in zijn heat van de halve finales als zevende in 10,20 en dat betekende uitschakeling.
2 uur geleden