Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sánchez: Marshallplan voor wederopbouw na coronacrisis

Sánchez: Marshallplan voor wederopbouw na coronacrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez vindt dat Europa een Marshallplan moet optuigen voor de wederopbouw van de economie na de coronacrisis, daarmee verwijzend naar het Amerikaanse hulpschema voor Europa na de Tweede Wereldoorlog. In een ingezonden artikel in de Frankfurter Allgemeine Zeitung betoogt Sánchez dat een fors, EU-breed steunplan nodig is. Want wat hem betreft zijn de steunmaatregelen die de EU tot nu toe heeft ingesteld mooi, maar niet ambitieus genoeg.

"Europa moet een oorlogseconomie opzetten en verzet, wederopbouw en economisch herstel in gang zetten. Zo vroeg mogelijk met schuldondersteunende maatregelen die we in veel landen nemen. En daarna, zodra de noodsituatie voor de gezondheid voorbij is, om de economieën van het continent weer op te bouwen. Om dit te doen, moeten we aanzienlijke middelen mobiliseren via een plan dat we het nieuwe Marshallplan hebben genoemd, dat de steun van alle EU-lidstaten vereist", stelt Sánchez.

Hij wijst erop dat deze coronacrisis "een oorlog tegen een onzichtbare vijand" is die de toekomst van Europa kan maken of breken. "Ofwel we kunnen de omstandigheden aan, of we falen als Unie. (..) Het is tijd om oude nationale dogma's te doorbreken. We leven in een nieuwe tijd en we hebben nieuwe antwoorden nodig", aldus de Spaanse premier. "Als we klein blijven denken, zullen we falen."

Meer uit Buitenland

Afgezette president Paraguay aangeklaagd om rol in bankencrisis

ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.

36 minuten geleden
Minister: schutter Krakau had extreemrechtse ideologieën

KRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.

41 minuten geleden
Tusk: drie doden aangetroffen in woning schutter Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.

49 minuten geleden
Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

2 uur geleden
Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

3 uur geleden
Poolse politie: schutter Krakau is Pools en handelde alleen

KRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.

4 uur geleden
Minder demonstranten tijdens vierde weekend van Franse protesten

PARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.

4 uur geleden