San Siro mag vanwege culturele belang niet worden gesloopt
MILAAN (ANP) - San Siro, het beroemde voetbalstadion in Milaan, mag niet afgebroken worden. Volgens de regionale commissie voor cultureel erfgoed van Lombardije mag de thuisbasis van zowel AC Milan als Internazionale "omwille van zijn culturele belang" niet gesloopt worden. AC Milan en Internazionale hebben plannen om in de omgeving een nieuw stadion te bouwen.
"De commissie heeft op de zitting van 27 juli unaniem beslist dat het San Siro-stadion van cultureel belang is", schrijft de overheidsdienst in een persbericht. "Tijdens dezelfde vergadering werd er verwezen naar de tentoongestelde archieven in de westelijke tribune van het stadion die herinneren aan de nationale en internationale successen van Inter en AC Milan."
De sloop van San Siro, dat werd gebouwd in 1926, stond centraal in het initiële project voor een nieuw stadion dat Inter en Milan samen in de buurt willen neerzetten. Hoewel San Siro, een betonnen bouwwerk met zo'n 80.000 plaatsen, gerenoveerd werd voor het WK van 1990, voldoet het niet langer aan de hedendaagse behoeften van de twee Noord-Italiaanse clubs. Ze werkten daarom aan een project voor een stadion met een capaciteit van 60.000 plaatsen, omringd door winkels en sport- en recreatiefaciliteiten, dat in 2027 geopend zou moeten worden. Milan en Inter onderzoeken nu ook onafhankelijke projecten.
In 2026 wordt de openingsceremonie voor de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo in San Siro gehouden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
21 uur geleden