Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

San Siro mag vanwege culturele belang niet worden gesloopt

San Siro mag vanwege culturele belang niet worden gesloopt

MILAAN (ANP) - San Siro, het beroemde voetbalstadion in Milaan, mag niet afgebroken worden. Volgens de regionale commissie voor cultureel erfgoed van Lombardije mag de thuisbasis van zowel AC Milan als Internazionale "omwille van zijn culturele belang" niet gesloopt worden. AC Milan en Internazionale hebben plannen om in de omgeving een nieuw stadion te bouwen.

"De commissie heeft op de zitting van 27 juli unaniem beslist dat het San Siro-stadion van cultureel belang is", schrijft de overheidsdienst in een persbericht. "Tijdens dezelfde vergadering werd er verwezen naar de tentoongestelde archieven in de westelijke tribune van het stadion die herinneren aan de nationale en internationale successen van Inter en AC Milan."

De sloop van San Siro, dat werd gebouwd in 1926, stond centraal in het initiële project voor een nieuw stadion dat Inter en Milan samen in de buurt willen neerzetten. Hoewel San Siro, een betonnen bouwwerk met zo'n 80.000 plaatsen, gerenoveerd werd voor het WK van 1990, voldoet het niet langer aan de hedendaagse behoeften van de twee Noord-Italiaanse clubs. Ze werkten daarom aan een project voor een stadion met een capaciteit van 60.000 plaatsen, omringd door winkels en sport- en recreatiefaciliteiten, dat in 2027 geopend zou moeten worden. Milan en Inter onderzoeken nu ook onafhankelijke projecten.

In 2026 wordt de openingsceremonie voor de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo in San Siro gehouden.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

2 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

6 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

6 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

7 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

12 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

15 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden