Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

San Francisco verwijdert standbeeld Columbus

San Francisco verwijdert standbeeld Columbus

SAN FRANCISCO (ANP) - San Francisco heeft een standbeeld van Christoffel Columbus verwijderd. Het beeld was onlangs onderwerp van discussie geworden, omdat het door veel mensen wordt gezien als symbool van onderdrukking.

Het beeld stond sinds 1957 vlakbij Coit Tower en woog bijna 2000 kilogram. De kunstcommissie van de gemeenteraad besloot, met goedkeuring van de burgemeester, het beeld te verwijderen. "Het standbeeld komt niet overeen met de waarden van San Francisco en met onze toewijding aan het bestrijden van racisme", aldus een raad van de commissie tegen de San Francisco Chronicle.

Een andere reden voor de verwijdering was de oproep om het van zijn sokkel te trekken en in het water te gooien. Op sociale media gingen oproepen rond om zoveel mogelijk mensen bijeen te krijgen om het beeld van zijn plek te krijgen. "Als een standbeeld van 2000 kilogram omvalt, is dat enorm gevaarlijk voor omstanders", aldus een gemeenteraadslid.

"Ik stond tegenover de sokkel en voelde een vlaag frisse lucht nu Columbus weg is", zei een activist voor rechten van inheemse Amerikanen. In andere steden zijn al beelden van Columbus beklad en weggehaald, in Boston werd een beeld zelfs onthoofd.

Sinds de dood van George Floyd een aantal weken geleden zijn er wereldwijd demonstraties tegen racisme. In veel landen, waaronder de VS, het Verenigd Koninkrijk en Nederland, is de roep om beelden van kolonisatoren en slavenhandelaren te verwijderen luider geworden.

Meer uit Buitenland

Honderden ziek na gratis schoollunch in Indonesië

REMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.

6 minuten geleden
Man met wapen opgepakt op Brussels treinstation

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.

16 minuten geleden
Rekenkamer: onzeker of EU in 2030 voldoende defensieparaat is

LUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.

31 minuten geleden
Trump: geen belastingvoordeel voor scholen die minderheden helpen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.

38 minuten geleden
Israëlische minister Katz dreigt Iran naar de steentijd te sturen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.

2 uur geleden
President: lichaam Mladić donderdag verwacht in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.

2 uur geleden
Iraanse staatspers: negen militairen omgekomen bij VS-aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

2 uur geleden