Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

San Francisco verwijdert standbeeld Columbus

San Francisco verwijdert standbeeld Columbus

SAN FRANCISCO (ANP) - San Francisco heeft een standbeeld van Christoffel Columbus verwijderd. Het beeld was onlangs onderwerp van discussie geworden, omdat het door veel mensen wordt gezien als symbool van onderdrukking.

Het beeld stond sinds 1957 vlakbij Coit Tower en woog bijna 2000 kilogram. De kunstcommissie van de gemeenteraad besloot, met goedkeuring van de burgemeester, het beeld te verwijderen. "Het standbeeld komt niet overeen met de waarden van San Francisco en met onze toewijding aan het bestrijden van racisme", aldus een raad van de commissie tegen de San Francisco Chronicle.

Een andere reden voor de verwijdering was de oproep om het van zijn sokkel te trekken en in het water te gooien. Op sociale media gingen oproepen rond om zoveel mogelijk mensen bijeen te krijgen om het beeld van zijn plek te krijgen. "Als een standbeeld van 2000 kilogram omvalt, is dat enorm gevaarlijk voor omstanders", aldus een gemeenteraadslid.

"Ik stond tegenover de sokkel en voelde een vlaag frisse lucht nu Columbus weg is", zei een activist voor rechten van inheemse Amerikanen. In andere steden zijn al beelden van Columbus beklad en weggehaald, in Boston werd een beeld zelfs onthoofd.

Sinds de dood van George Floyd een aantal weken geleden zijn er wereldwijd demonstraties tegen racisme. In veel landen, waaronder de VS, het Verenigd Koninkrijk en Nederland, is de roep om beelden van kolonisatoren en slavenhandelaren te verwijderen luider geworden.

Meer uit Buitenland

Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

7 minuten geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

2 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

2 uur geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

2 uur geleden
VN moeten voedselhulp Congo mogelijk stopzetten door geldgebrek

KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.

5 uur geleden
Tientallen gewonden bij explosie in Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Noord-Korea lanceert opnieuw een raket

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.

8 uur geleden