Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Samsung wil voor miljarden dollars chipfabriek bouwen in VS'

'Samsung wil voor miljarden dollars chipfabriek bouwen in VS'

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonemaker Samsung overweegt het bouwen van de tot nu toe meest geavanceerde chipfabriek van het bedrijf. De fabriek zou meer dan 10 miljard dollar moeten gaan kosten en in het Amerikaanse Texas moeten komen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

De bouw van de fabriek zou dit jaar moeten beginnen en in 2023 zou de fabriek operationeel zou kunnen zijn, aldus de bronnen. Samsung zegt in een e-mail dat er nog geen besluit is genomen over plannen voor een fabriek in de Verenigde Staten.

Met de investering zou Samsung meer Amerikaanse klanten willen trekken en de strijd aan kunnen gaan met de Taiwanese marktleider voor chips TSMC. Die bouwt momenteel in Arizona een chipfabriek voor 12 miljard dollar en die moet in 2024 operationeel zijn. Samsung heeft al eerder gezegd honderden miljarden dollars te willen steken in de ontwikkeling van chiptechnologie.

Met de komst van een fabriek in de Verenigde Staten speelt Samsung in op pogingen van de Amerikaanse overheid om de opmars van Chinese techbedrijven tegen te gaan. Amerika probeert al langer productie die naar Azië is verschoven terug te halen, in de hoop dat het Amerikaanse bedrijven en de chipindustrie in het land kan ondersteunen. Samsung zou al lobbyisten hebben ingehuurd om met de regering van president Joe Biden te onderhandelen.

Meer uit Financieel

Fico en Macron roepen EU op tot actie tegen hoge brandstofprijzen

BRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.

6 minuten geleden
Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

45 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

1 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

1 uur geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

2 uur geleden