Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung verwacht verdere daling kwartaalwinst

Samsung verwacht verdere daling kwartaalwinst

SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse elektronicaproducent Samsung verwacht dat de winst in het vierde kwartaal van 2023 opnieuw is gedaald. De grootste maker van geheugenchips en smartphones ter wereld blijft last houden van de zwakke vraag naar consumentenelektronica. Ook de verkopen gingen omlaag doordat mensen door de hoge inflatie voorzichtiger zijn geworden met grote uitgaven aan nieuwe mobiele telefoons en andere elektronica.

Samsung liet op basis van voorlopige cijfers weten dat de operationele winst in het afgelopen kwartaal is gedaald met 35 procent tot 2,8 biljoen won (zo'n 1,9 miljard euro). De winst daalde daarmee sterker dan analisten hadden verwacht. De omzet nam met bijna 5 procent af. In de vorige kwartalen nam de winst ook al flink af. Over het hele boekjaar komt de operationele winst daarmee naar verwachting uit op het laagste niveau in vijftien jaar.

Samsung boekte tijdens de coronapandemie nog recordwinsten. De vraag naar zijn producten groeide namelijk sterk tijdens de pandemie omdat consumenten massaal computers en smartphones kochten tijdens lockdowns. De vraag naar elektronica nam echter snel af toen de lockdowns ten einde kwamen en verzwakte door de snel oplopende inflatie en stijgende rentetarieven.

De markt voor geheugenchips wordt ook geraakt door de terugval in de vraag naar smartphones en computers, de belangrijkste producten waarin de chips van Samsung zijn verwerkt. De prijzen voor geheugenchips kelderden daardoor. Eind oktober liet Samsung nog weten een herstel te verwachten van de chipmarkt in 2024 en dat de prijzen voor geheugenchips weer zullen gaan stijgen. Ook denkt het bedrijf dat de algehele vraag naar chips zal toenemen door de snelle ontwikkeling van nieuwe toepassingen voor kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

1 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

2 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

2 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

3 uur geleden
Verhoging gokbelasting levert staat veel minder op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de kansspelbelasting levert de staat veel minder geld op dan gedacht, maakte de Kansspelautoriteit bekend. In januari vorig jaar ging de gokbelasting omhoog van 30,5 procent naar 34,2 procent en in 2026 is het tarief verder verhoogd naar 37,8 procent. De maatregel moest zorgen voor extra inkomsten voor de overheid.

4 uur geleden
Nieuwe topman Heineken krijgt 25 miljoen euro in aandelen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Heineken heeft voor bijna 25 miljoen euro aan aandelen in de Nederlandse bierbrouwer gekregen. Dat bedrag dient voor Rafael Oliveira als compensatie voor de bonus die hij misloopt door te vertrekken bij zijn huidige werkgever, koffie- en theeconcern JDE Peet's.

4 uur geleden
OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met zeven leerlingen ontucht hebben gepleegd. Eerder werd van twee slachtoffers van ontucht gesproken, maar dinsdag bleek dat het er zeven waren. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

5 uur geleden