Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung-topman opnieuw vrijgesproken in slepende fraudezaak

Samsung-topman opnieuw vrijgesproken in slepende fraudezaak

SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics-topman Lee Jae-yong is in hoger beroep opnieuw vrijgesproken van een reeks aanklachten in verband met een omstreden fusie uit 2015. De rechter in Seoul is tot hetzelfde oordeel gekomen als een uitspraak van februari vorig jaar. Volgens de rechters hebben aanklagers niet onomstotelijk kunnen bewijzen dat Samsung of Lee aandeelhouders hadden misleid.

Er was een celstraf van vijf jaar en een boete van omgerekend honderdduizenden euro's tegen hem geëist. De zaak draaide om een fusie van twee dochterbedrijven van Samsung in 2015. Volgens de aanklagers werden bij die fusie kleine aandeelhouders gedupeerd en was de deal bedoeld om de grip van Lee op Samsung te versterken.

De aanklachten tegen Lee behelsden onder meer koersmanipulatie en boekhoudfraude. Lee heeft de beschuldigingen altijd verworpen en stelde nooit de bedoeling te hebben gehad om kleine aandeelhouders te duperen.

Lee zat eerder al eens in de gevangenis in verband met omkoping van een vertrouweling van voormalig president Park Geun-hye. Die kwestie leidde in 2017 ook tot de afzetting van Park. Na achttien maanden kwam Lee vrij door goed gedrag, maar de topman mocht zijn oude functie niet meer oppakken. In augustus 2022 verleende de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hem evenwel gratie. Daardoor kon hij weer toetreden tot het bestuur van het concern.

Meer uit Financieel

AEX-index stijgt na nieuwe recordstanden in New York en Tokio

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.

15 minuten geleden
Sligro maandelijks tot 1 miljoen euro meer kwijt aan energie

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.

20 minuten geleden
Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

1 uur geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

1 uur geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

1 uur geleden
Basic-Fit ziet ledenaantal toenemen tot 6 miljoen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.

1 uur geleden
Sterke groei Chinese economie ondanks Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.

2 uur geleden