Samsung-topman opnieuw vrijgesproken in slepende fraudezaak
SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics-topman Lee Jae-yong is in hoger beroep opnieuw vrijgesproken van een reeks aanklachten in verband met een omstreden fusie uit 2015. De rechter in Seoul is tot hetzelfde oordeel gekomen als een uitspraak van februari vorig jaar. Volgens de rechters hebben aanklagers niet onomstotelijk kunnen bewijzen dat Samsung of Lee aandeelhouders hadden misleid.
Er was een celstraf van vijf jaar en een boete van omgerekend honderdduizenden euro's tegen hem geëist. De zaak draaide om een fusie van twee dochterbedrijven van Samsung in 2015. Volgens de aanklagers werden bij die fusie kleine aandeelhouders gedupeerd en was de deal bedoeld om de grip van Lee op Samsung te versterken.
De aanklachten tegen Lee behelsden onder meer koersmanipulatie en boekhoudfraude. Lee heeft de beschuldigingen altijd verworpen en stelde nooit de bedoeling te hebben gehad om kleine aandeelhouders te duperen.
Lee zat eerder al eens in de gevangenis in verband met omkoping van een vertrouweling van voormalig president Park Geun-hye. Die kwestie leidde in 2017 ook tot de afzetting van Park. Na achttien maanden kwam Lee vrij door goed gedrag, maar de topman mocht zijn oude functie niet meer oppakken. In augustus 2022 verleende de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol hem evenwel gratie. Daardoor kon hij weer toetreden tot het bestuur van het concern.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
3 uur geleden