Samsung rekent voorzichtig op opleving chipmarkt
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse technologieconglomeraat Samsung Electronics rekent voorzichtig op een herstel van de wereldwijde chipmarkt, door een wat toenemende vraag uit de markt voor datacenters en de uitrol van 5G-netwerken. Dat viel donderdag op te maken uit een handelsbericht van 's werelds grootste maker van geheugenchips.
Het concern hield daarbij overigens wel een flinke slag om de arm. Zo speelt het handelsconflict tussen de Verenigde Staten en China nog een rol en is ook de wereldwijde economische impact van het nieuwe coronavirus nog onduidelijk. Door de uitbraak zijn veel fabrieken in China, waar veel producten voor de internationale techindustrie worden gemaakt, gesloten.
Samsung zag door een zwakkere chipvraag het operationeel resultaat het afgelopen vierde kwartaal met 34 procent dalen tot 7,2 biljoen won. Dat is omgerekend bijna 5,6 miljard dollar. De omzet kwam uit op 59,9 biljoen won.
Bij de chiptak halveerde de operationele winst in het vierde kwartaal tot bijna 3,5 biljoen won. De mobiele tak van het concern profiteerde duidelijk van sterke verkopen van de belangrijkste smartphonemodellen en zag het resultaat met twee derde aandikken tot ruim 2,5 biljoen won. In het huidige eerste kwartaal, dat loopt van januari tot en met maart, voorziet Samsung een verdere afname van de resultaten. Dat komt voornamelijk door de gebruikelijke lagere vraag naar chips en displays in deze jaarperiode.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
7 uur geleden