Samsung profiteert van hoge prijzen computerchips
SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Samsung Electronics heeft in het tweede kwartaal geprofiteerd van de hoge prijzen van computerchips en de hervatting van de productie bij een belangrijke Amerikaanse chipfabriek van het bedrijf. Volgens Samsung is de winstgevendheid daardoor flink toegenomen.
Het Zuid-Koreaanse concern is een van de grootste chipproducenten ter wereld en mede vanwege het sterke economische herstel van de coronacrisis is de vraag naar halfgeleiders en geheugenchips erg groot. Door die sterke vraag nemen ook de chipprijzen toe. Verder is een fabriek van Samsung in de Amerikaanse staat Texas weer operationeel nadat die eerder dit jaar uitviel vanwege stroomtekorten door het strenge winterweer.
Volgens voorlopige schattingen is de operationele winst in het tweede kwartaal op jaarbasis met circa 53 procent gestegen tot ongeveer 12,5 biljoen won, omgerekend 9,3 miljard euro. De omzet is naar verwachting met 19 procent toegenomen naar 60 biljoen won.
De verkopen van mobiele telefoons van Samsung zijn naar verwachting wat minder hoog dan in het eerste kwartaal. Dat zou te maken hebben met verstoringen bij de toelevering in Vietnamese fabrieken en een zwakkere vraag in India vanwege de coronagolf in dat land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".
8 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.
12 uur geledenLEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.
13 uur geleden