Samsung profiteert van hoge prijzen computerchips
SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Samsung Electronics heeft in het tweede kwartaal geprofiteerd van de hoge prijzen van computerchips en de hervatting van de productie bij een belangrijke Amerikaanse chipfabriek van het bedrijf. Volgens Samsung is de winstgevendheid daardoor flink toegenomen.
Het Zuid-Koreaanse concern is een van de grootste chipproducenten ter wereld en mede vanwege het sterke economische herstel van de coronacrisis is de vraag naar halfgeleiders en geheugenchips erg groot. Door die sterke vraag nemen ook de chipprijzen toe. Verder is een fabriek van Samsung in de Amerikaanse staat Texas weer operationeel nadat die eerder dit jaar uitviel vanwege stroomtekorten door het strenge winterweer.
Volgens voorlopige schattingen is de operationele winst in het tweede kwartaal op jaarbasis met circa 53 procent gestegen tot ongeveer 12,5 biljoen won, omgerekend 9,3 miljard euro. De omzet is naar verwachting met 19 procent toegenomen naar 60 biljoen won.
De verkopen van mobiele telefoons van Samsung zijn naar verwachting wat minder hoog dan in het eerste kwartaal. Dat zou te maken hebben met verstoringen bij de toelevering in Vietnamese fabrieken en een zwakkere vraag in India vanwege de coronagolf in dat land.
Meer uit Financieel
DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
37 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
6 uur geleden