Samsung-kopstuk weer voor de rechter
SEOUL (ANP/RTR) - Vicevoorzitter van Samsung Electronics, Jay Y. Lee, is maandag voor de rechter in Zuid-Korea verschenen voor een hoorzitting om te bepalen of hij moet worden opgesloten voor boekhoudfraude en zijn rol in een controversiële fusie tussen twee Samsung-filialen.
De centrale rechtbank van Seoel zal naar verwachting maandag of dinsdag beslissen of een arrestatiebevel tegen hem wordt uitgevaardigd. Aanklagers hadden de rechtbank daar donderdag om gevraagd.
De 51-jarige Lee, die een masker en een donker pak droeg, beantwoordde geen vragen van verslaggevers voordat hij de rechtbank betrad.
Lee heeft tot februari 2018 ongeveer een jaar in de gevangenis gezeten voor zijn rol in een omkopingsschandaal. Daarbij werd hij ervan beschuldigd paarden als geschenk te hebben gegeven om steun te krijgen van de regering van voormalig president Park Geun-hye voor een fusie van twee Samsung-filialen in 2015. Door de fusie kreeg hij meer controle over de Samsung groep en over het kroonjuweel Samsung Electronics Co, het grootste bedrijf van Zuid-Korea.
Samsung ontkende vrijdag de beschuldigingen van voorraadmanipulatie door Lee, en zei dat het "buiten gezond verstand" was om te beweren dat hij betrokken was bij de besluitvorming.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
6 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
7 uur geleden