Samsung-kopstuk weer voor de rechter
SEOUL (ANP/RTR) - Vicevoorzitter van Samsung Electronics, Jay Y. Lee, is maandag voor de rechter in Zuid-Korea verschenen voor een hoorzitting om te bepalen of hij moet worden opgesloten voor boekhoudfraude en zijn rol in een controversiële fusie tussen twee Samsung-filialen.
De centrale rechtbank van Seoel zal naar verwachting maandag of dinsdag beslissen of een arrestatiebevel tegen hem wordt uitgevaardigd. Aanklagers hadden de rechtbank daar donderdag om gevraagd.
De 51-jarige Lee, die een masker en een donker pak droeg, beantwoordde geen vragen van verslaggevers voordat hij de rechtbank betrad.
Lee heeft tot februari 2018 ongeveer een jaar in de gevangenis gezeten voor zijn rol in een omkopingsschandaal. Daarbij werd hij ervan beschuldigd paarden als geschenk te hebben gegeven om steun te krijgen van de regering van voormalig president Park Geun-hye voor een fusie van twee Samsung-filialen in 2015. Door de fusie kreeg hij meer controle over de Samsung groep en over het kroonjuweel Samsung Electronics Co, het grootste bedrijf van Zuid-Korea.
Samsung ontkende vrijdag de beschuldigingen van voorraadmanipulatie door Lee, en zei dat het "buiten gezond verstand" was om te beweren dat hij betrokken was bij de besluitvorming.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.
2 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.
3 uur geleden