Samsung-kopstuk weer voor de rechter
SEOUL (ANP/RTR) - Vicevoorzitter van Samsung Electronics, Jay Y. Lee, is maandag voor de rechter in Zuid-Korea verschenen voor een hoorzitting om te bepalen of hij moet worden opgesloten voor boekhoudfraude en zijn rol in een controversiële fusie tussen twee Samsung-filialen.
De centrale rechtbank van Seoel zal naar verwachting maandag of dinsdag beslissen of een arrestatiebevel tegen hem wordt uitgevaardigd. Aanklagers hadden de rechtbank daar donderdag om gevraagd.
De 51-jarige Lee, die een masker en een donker pak droeg, beantwoordde geen vragen van verslaggevers voordat hij de rechtbank betrad.
Lee heeft tot februari 2018 ongeveer een jaar in de gevangenis gezeten voor zijn rol in een omkopingsschandaal. Daarbij werd hij ervan beschuldigd paarden als geschenk te hebben gegeven om steun te krijgen van de regering van voormalig president Park Geun-hye voor een fusie van twee Samsung-filialen in 2015. Door de fusie kreeg hij meer controle over de Samsung groep en over het kroonjuweel Samsung Electronics Co, het grootste bedrijf van Zuid-Korea.
Samsung ontkende vrijdag de beschuldigingen van voorraadmanipulatie door Lee, en zei dat het "buiten gezond verstand" was om te beweren dat hij betrokken was bij de besluitvorming.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.
7 uur geleden