Samsung gaat honderden miljarden uitgeven aan chips en medicijnen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Samsung gaat zijn uitgaven de komende vijf jaar fors verhogen. Het Zuid-Koreaanse bedrijf steekt omgerekend honderden miljarden euro's in vooral de productie van onder meer chips. Dat moet tot 2026 zo'n 80.000 banen opleveren.
Samsung is een enorme multinational en is vooral bekend als de grootste maker van smartphones. Daarnaast houdt het concern zich bezig met scheepsbouw tot biotechnologie. Ook in die bedrijfsonderdelen wordt geïnvesteerd.
De investeringsplannen komen vlak nadat Yoon Suk-yeol is beëdigd als nieuwe president van Zuid-Korea. De conservatieve Yoon won in maart de verkiezingen. Hij is een uitgesproken voorstander van conglomeraten als Samsung en Hyundai, die beide belangrijke pijlers zijn in de plannen voor economische groei. Het grootste deel van de omgerekend bijna 338 miljard euro aan extra investeringen wordt in Zuid-Korea uitgegeven.
Samsung is na het Taiwanese TSMC de grootste fabrikant van chips die in opdracht van andere bedrijven worden gemaakt. Op het gebied van geheugenchips is Samsung de grootste fabrikant ter wereld. Eerder deze maand werd bekend dat Samsung de prijzen van zijn chips dit jaar wil verhogen. Chipmakers kampen met stijgende kosten op alle fronten, van energie en chemicaliën tot apparatuur en transport.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
1 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
1 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
2 uur geleden