Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung biedt excuses aan voor teleurstellende prestaties

Samsung biedt excuses aan voor teleurstellende prestaties

SUWON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft beleggers, klanten en medewerkers excuses aangeboden voor zijn teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern deed deze zeldzame verontschuldiging bij een nieuwe winstwaarschuwing. Samsung verwacht dat de winst in het derde kwartaal lager uitvalt dan kenners hadden verwacht.

Deze verontschuldiging illustreert de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Samsung is al drie decennia lang 's werelds grootste fabrikant van geheugenchips, maar kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips.

Gecorrigeerd voor onder meer belastingen verwacht het concern een winst van 9,1 biljoen won voor de periode die liep tot eind september. Omgerekend gaat het om ongeveer 6,2 miljard euro. Dat is wel bijna vier keer zoveel als een jaar terug in de boeken ging, maar beduidend minder dan analisten hadden verwacht.

AI-chips

Samsung meldde dat zijn AI-chipactiviteiten met een niet nader genoemde grote klant vertraging opliepen, terwijl Chinese concurrenten de levering van conventionele chips opvoerden. Dit droeg bij aan de daling van de inkomsten uit halfgeleiders.

Samsungs strubbelingen op de AI-chipmarkt vergroten de afhankelijkheid van traditionele chips met lagere marges, constateren analisten. Daardoor zou het bedrijf kwetsbaarder worden voor concurrentie uit China en de afnemende vraag naar smartphones en pc's.

Concurrentie

"In de smartphonebranche lijken de verkopen van nieuwe vouwbare toestellen onder de verwachtingen te blijven, omdat de concurrentie tussen leveranciers van vouwbare telefoons intensiever wordt", legt een analist van de firma Counterpoint Research uit.

In een verklaring erkent een bestuurder van Samsung dat er zorgen zijn over de concurrentiekracht van het bedrijf. "Er wordt veel gesproken over een crisis bij Samsung", moet hij ook toegeven. Maar Samsung belooft volgens hem wel beterschap. "We zullen ervoor zorgen dat de ernstige situatie waarin we ons momenteel bevinden, een kans wordt voor een nieuwe start."

Beleggers reageerden teleurgesteld op de bekendmakingen. De aandelenkoers van Samsung was dit jaar al meer dan 20 procent gedaald. Dinsdag ging de beurswaarde nog eens met meer dan 1 procent omlaag.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

6 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

7 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

9 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

9 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

11 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

12 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

12 uur geleden