Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung biedt excuses aan voor teleurstellende prestaties

Samsung biedt excuses aan voor teleurstellende prestaties

SUWON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft beleggers, klanten en medewerkers excuses aangeboden voor zijn teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern deed deze zeldzame verontschuldiging bij een nieuwe winstwaarschuwing. Samsung verwacht dat de winst in het derde kwartaal lager uitvalt dan kenners hadden verwacht.

Deze verontschuldiging illustreert de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd. Samsung is al drie decennia lang 's werelds grootste fabrikant van geheugenchips, maar kampt met toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips.

Gecorrigeerd voor onder meer belastingen verwacht het concern een winst van 9,1 biljoen won voor de periode die liep tot eind september. Omgerekend gaat het om ongeveer 6,2 miljard euro. Dat is wel bijna vier keer zoveel als een jaar terug in de boeken ging, maar beduidend minder dan analisten hadden verwacht.

AI-chips

Samsung meldde dat zijn AI-chipactiviteiten met een niet nader genoemde grote klant vertraging opliepen, terwijl Chinese concurrenten de levering van conventionele chips opvoerden. Dit droeg bij aan de daling van de inkomsten uit halfgeleiders.

Samsungs strubbelingen op de AI-chipmarkt vergroten de afhankelijkheid van traditionele chips met lagere marges, constateren analisten. Daardoor zou het bedrijf kwetsbaarder worden voor concurrentie uit China en de afnemende vraag naar smartphones en pc's.

Concurrentie

"In de smartphonebranche lijken de verkopen van nieuwe vouwbare toestellen onder de verwachtingen te blijven, omdat de concurrentie tussen leveranciers van vouwbare telefoons intensiever wordt", legt een analist van de firma Counterpoint Research uit.

In een verklaring erkent een bestuurder van Samsung dat er zorgen zijn over de concurrentiekracht van het bedrijf. "Er wordt veel gesproken over een crisis bij Samsung", moet hij ook toegeven. Maar Samsung belooft volgens hem wel beterschap. "We zullen ervoor zorgen dat de ernstige situatie waarin we ons momenteel bevinden, een kans wordt voor een nieuwe start."

Beleggers reageerden teleurgesteld op de bekendmakingen. De aandelenkoers van Samsung was dit jaar al meer dan 20 procent gedaald. Dinsdag ging de beurswaarde nog eens met meer dan 1 procent omlaag.

Meer uit Financieel

Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

41 minuten geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

3 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

3 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

3 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

4 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

5 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

5 uur geleden