Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen
UTRECHT (ANP) - Het Samenwerkingsverband van Marokkaanse Nederlanders (SMN) roept mensen met een Marokkaanse achtergrond op vooral te gaan stemmen tijdens de komende Tweede Kamerverkiezingen. "De opkomst van burgers met een Marokkaanse achtergrond bij verkiezingen is in vergelijking met het gemiddelde opkomstcijfer tot nu toe laag. Dit kan en moet beter", aldus het verband in een online oproep.
Met de oproep wil SMN Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond erop wijzen dat hun stem ertoe doet. "Door gebruik te maken van het stemrecht kan jij ook invloed uitoefenen op de samenstelling van de Tweede Kamer en op de kleur en het beleid van het toekomstig kabinet."
"Democratie is niet vanzelfsprekend. De politiek bepaalt ook je toekomst. Jouw stem kan tegenwicht bieden aan extreemrechtse partijen", aldus SMN op hun website.
Afgelopen week riep ook de Turkse Arbeidersvereniging HTIB de achterban op om te gaan stemmen komende woensdag. Die vereniging vraagt mensen te kiezen voor "partijen en kandidaten die onder meer de democratie ontwikkelen en versterken en de samenleving niet verdelen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt dit jaar nog 19 miljoen euro extra uit om het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties te steunen. Een groot deel van dat geld gaat naar hulp aan Gaza, staat in een brief aan de Tweede Kamer van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking).
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft dinsdag ingestemd met een hervorming die ervoor moet zorgen dat lokale omroepen sterker worden. Daarmee gaat het nieuwe stelsel vanaf 1 januari 2028 in. Onderdeel van de wet is dat het aantal lokale omroepen wordt teruggebracht van ruim tweehonderd naar maximaal tachtig.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van 78 zetels in de Tweede Kamer roept het kabinet op om voor het recht op en de toegang tot abortus te staan. Een voorstel hiervoor van PRO-Kamerlid Lisa Vliegenthart kreeg geen steun van coalitiepartij CDA, terwijl CDA-Kamerlid André Poortman zei wel voor het recht op abortus te zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een verkeersboete niet op tijd betaalt, moet daar minder hard voor worden bestraft, vinden PRO en CDA. Op dit moment kan de boete voor wanbetalers oplopen tot maximaal drie keer het oorspronkelijke bedrag. Tweede Kamerleden Fatihya Abdi (PRO) en Jeltje Straatman (CDA) willen die verhogingen halveren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog altijd niet uitsluiten dat gemeenten op grond van de spreidingswet verplicht worden om asielzoekers op te vangen, een eis die JA21 stelt aan steun voor het belastingplan voor volgend jaar. "Daar zijn we niet uitgekomen", zei partijleider Joost Eerdmans na afloop van een gesprek met premier Rob Jetten en CDA-asielminister Bart van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten roept oppositiepartijen op de onderhandelingen over het belastingplan ook echt over de inhoud van dat plan te laten gaan. Meerdere partijen grijpen de gesprekken met het minderheidskabinet over parlementaire steun aan om andere politieke wensen op tafel te leggen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.
2 dagen geleden