Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen
UTRECHT (ANP) - Het Samenwerkingsverband van Marokkaanse Nederlanders (SMN) roept mensen met een Marokkaanse achtergrond op vooral te gaan stemmen tijdens de komende Tweede Kamerverkiezingen. "De opkomst van burgers met een Marokkaanse achtergrond bij verkiezingen is in vergelijking met het gemiddelde opkomstcijfer tot nu toe laag. Dit kan en moet beter", aldus het verband in een online oproep.
Met de oproep wil SMN Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond erop wijzen dat hun stem ertoe doet. "Door gebruik te maken van het stemrecht kan jij ook invloed uitoefenen op de samenstelling van de Tweede Kamer en op de kleur en het beleid van het toekomstig kabinet."
"Democratie is niet vanzelfsprekend. De politiek bepaalt ook je toekomst. Jouw stem kan tegenwicht bieden aan extreemrechtse partijen", aldus SMN op hun website.
Afgelopen week riep ook de Turkse Arbeidersvereniging HTIB de achterban op om te gaan stemmen komende woensdag. Die vereniging vraagt mensen te kiezen voor "partijen en kandidaten die onder meer de democratie ontwikkelen en versterken en de samenleving niet verdelen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs en Emancipatie ziet een lichte verbetering in de mate waarin mensen seksueel grensoverschrijdend gedrag herkennen. Dat geldt ook voor het urgentiegevoel bij deze problematiek, de ervaring op het werk en hoe mensen handelen wanneer ze geconfronteerd worden met een situatie van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet praat zaterdag verder met de oppositie over het belastingplan, dat meldt een woordvoerder van premier Rob Jetten. Naast de premier zijn vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink en minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bij de gesprekken op het Catshuis.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) wil voor nu niet verder met een wetsvoorstel dat regelt dat politieke partijen bij decentrale verkiezingen minstens één zetel moeten hebben om kans te maken op een restzetel. De restzetelverdeling geldt al voor de Tweede Kamerverkiezingen, maar zou na de wetswijziging ook tellen voor de verkiezingen van gemeenteraden, provinciale staten, waterschappen en eilandraden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitfaseren van het gebruik van olie, kolen en gas is voor Nederland een belangrijk thema op de aanstaande VN-klimaattop in Antalya, de COP31 die op 9 november begint. Klimaatminister Stientje van Veldhoven noemt deze "transitie weg van fossiele brandstoffen" in een brief aan de Tweede Kamer een "dwarsdoorsnijdende prioriteit" tijdens de top.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet is niet bereid "stappen terug" te zetten in de aanpak van het slepende stikstofprobleem, of op "belangrijke verworvenheden voor vrouwenrechten". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens de wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over grondrechten en de privacy van ouders en kinderen bij de nieuwe Europese regels voor internetgebruik door kinderen. Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Handel en Soevereiniteit) wil er in gesprek met Europese collega's voor zorgen dat de grondrechten en privacy worden gewaarborgd in de nieuwe regels.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt vrijdagmiddag toch niet met verdere uitwerking van de stikstofplannen. Landbouwminister Jaimi van Essen zou die bekendmaken nadat hij veelvuldig overlegd heeft met onder andere boerenorganisaties. Vrijdagochtend zat hij nog met LTO en NAJK om de tafel, maar na de ministerraad wilde Van Essen "nog de puntjes op de i zetten" en neemt hij nog een paar dagen de tijd.
6 uur geleden