Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen

Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen

UTRECHT (ANP) - Het Samenwerkingsverband van Marokkaanse Nederlanders (SMN) roept mensen met een Marokkaanse achtergrond op vooral te gaan stemmen tijdens de komende Tweede Kamerverkiezingen. "De opkomst van burgers met een Marokkaanse achtergrond bij verkiezingen is in vergelijking met het gemiddelde opkomstcijfer tot nu toe laag. Dit kan en moet beter", aldus het verband in een online oproep.

Met de oproep wil SMN Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond erop wijzen dat hun stem ertoe doet. "Door gebruik te maken van het stemrecht kan jij ook invloed uitoefenen op de samenstelling van de Tweede Kamer en op de kleur en het beleid van het toekomstig kabinet."

"Democratie is niet vanzelfsprekend. De politiek bepaalt ook je toekomst. Jouw stem kan tegenwicht bieden aan extreemrechtse partijen", aldus SMN op hun website.

Afgelopen week riep ook de Turkse Arbeidersvereniging HTIB de achterban op om te gaan stemmen komende woensdag. Die vereniging vraagt mensen te kiezen voor "partijen en kandidaten die onder meer de democratie ontwikkelen en versterken en de samenleving niet verdelen".

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

55 minuten geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

1 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

3 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

7 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

7 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

8 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

8 uur geleden