Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen

Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders: ga stemmen

UTRECHT (ANP) - Het Samenwerkingsverband van Marokkaanse Nederlanders (SMN) roept mensen met een Marokkaanse achtergrond op vooral te gaan stemmen tijdens de komende Tweede Kamerverkiezingen. "De opkomst van burgers met een Marokkaanse achtergrond bij verkiezingen is in vergelijking met het gemiddelde opkomstcijfer tot nu toe laag. Dit kan en moet beter", aldus het verband in een online oproep.

Met de oproep wil SMN Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond erop wijzen dat hun stem ertoe doet. "Door gebruik te maken van het stemrecht kan jij ook invloed uitoefenen op de samenstelling van de Tweede Kamer en op de kleur en het beleid van het toekomstig kabinet."

"Democratie is niet vanzelfsprekend. De politiek bepaalt ook je toekomst. Jouw stem kan tegenwicht bieden aan extreemrechtse partijen", aldus SMN op hun website.

Afgelopen week riep ook de Turkse Arbeidersvereniging HTIB de achterban op om te gaan stemmen komende woensdag. Die vereniging vraagt mensen te kiezen voor "partijen en kandidaten die onder meer de democratie ontwikkelen en versterken en de samenleving niet verdelen".

Meer uit Politiek

Ook Van Oosten vindt verbetering strafrecht 'wel erg lang' duren

DEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.

14 uur geleden
Partijleiders balen van lekken uit onderhandelingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten (D66) en Dilan Yeşilgöz (VVD) en informateur Rianne Letschert balen dat er al is gelekt uit het hoofdlijnenakkoord dat ze samen met het CDA hebben gesloten. Ze weten niet waar het lek vandaan komt, maar hebben hun fracties er wel op aangesproken.

16 uur geleden
Fracties D66, VVD en CDA in conclaaf over coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.

1 dag geleden
Ministers werken aan wetten tegen Russische schaduwvloot

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.

1 dag geleden
D66, VVD en CDA zijn klaar om akkoord aan fracties voor te leggen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn klaar om hun concept-coalitieakkoord voor te leggen aan hun fracties, meldt D66-leider Rob Jetten. De partijleiders meldden dinsdagavond dat ze er op hoofdlijnen uit waren, maar nog een aantal details hadden uit te werken.

1 dag geleden
Jetten: mooi symbool om eerste lhbti-premier te worden

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.

1 dag geleden
Kyndryl kan zorgen bij Kamerleden over DigiD niet wegnemen

DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.

1 dag geleden