Samenwerking Yara en PepsiCo voor duurzamer geteelde snacks
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft een deal gesloten met kunstmestproducent Yara International om boeren in Europa duurzamer te laten produceren. Daarbij gaat Yara duurzamere voedingsstoffen voor gewassen aan boeren leveren, die de aardappelen en andere gewassen vervolgens verkopen aan PepsiCo. De meststoffen komen voor een deel uit de Nederlandse kunstmestfabriek van Yara in Zeeuws-Vlaanderen.
Yara gaat aanvankelijk vooral traditionele producten die zijn gemaakt met aardgas leveren aan de Amerikanen. Tegen 2030 is het echter de bedoeling om de volumes kunstmest die zijn geproduceerd met hernieuwbare ammoniak of ammoniak via koolstofafvang en -opslag, te vergroten.
PepsiCo, dat snacks zoals Lay's chips verkoopt, zegt dat de inspanningen zich eerst op aardappelen zullen richten en daarna op andere gewassen. PepsiCo neemt tegen 2030 tot 165.000 ton meststoffen per jaar van Yara af. De producten komen voor een deel uit Yara's nieuwe hernieuwbare waterstofinstallatie in Noorwegen. Ook komt een deel van de Nederlandse fabriek in Sluiskil die gebruikmaakt van koolstofafvang en -opslag.
Meer aandacht
Gas wordt gebruikt als grondstof en energiebron om stikstofmeststof te maken. De zogeheten groene ammoniak, die energie-intensief is, wordt geproduceerd met waterstof uit hernieuwbare energie gecombineerd met stikstof. Hoewel bedrijven zoals Yara beginnen met de productie van groene ammoniak, is er tot nu toe niet genoeg geproduceerd om het commercieel op grote schaal te verkopen.
Voedselproducenten besteden steeds meer aandacht aan de impact van het gebruik van meststoffen in hun toeleveringsketen, omdat ze onder druk staan om te verduurzamen. "Meststoffen vormen een van de grootste kansen voor PepsiCo om de uitstoot te verminderen, aangezien ze een significante impact hebben op de gemiddelde ecologische voetafdruk van aardappelen in Europa", aldus de Amerikaanse snackfabrikant.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen resultaten van het gezondheids- en voedingsbedrijf. Het Nederlands-Zwitserse concern werd ook iets positiever over de omzetgroei in 2026. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen. Ook wil het bedrijf ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen. Het aandeel werd 10 procent hoger gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het tweede kwartaal meer omzet en winst geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Budweiser, Corona en Leffe ziet zijn goede resultaten vooral voortkomen uit hogere opbrengsten van alcoholvrije bieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De groei is hoger dan in het eerste kwartaal van dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM is ondanks de toegenomen winst nog niet tevreden. Topvrouw Marjan Rintel ziet dat de kostenbesparingen werken en wil hiermee door. Zo blijft de vacaturestop intact. Ook sluit ze nieuwe maatregelen niet uit, al worden die een voor een bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM gaat in de laatste maanden van dit jaar op grotere schaal vluchten schrappen door de hoge brandstofkosten. Vooral het aantal vluchten op de korte en middellange afstand gaat omlaag, maakte het concern bekend bij de resultaten over het afgelopen kwartaal. Volgens KLM komt dit vooral voor rekening van Air France.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.
2 uur geleden