Samenwerking Yara en PepsiCo voor duurzamer geteelde snacks
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft een deal gesloten met kunstmestproducent Yara International om boeren in Europa duurzamer te laten produceren. Daarbij gaat Yara duurzamere voedingsstoffen voor gewassen aan boeren leveren, die de aardappelen en andere gewassen vervolgens verkopen aan PepsiCo. De meststoffen komen voor een deel uit de Nederlandse kunstmestfabriek van Yara in Zeeuws-Vlaanderen.
Yara gaat aanvankelijk vooral traditionele producten die zijn gemaakt met aardgas leveren aan de Amerikanen. Tegen 2030 is het echter de bedoeling om de volumes kunstmest die zijn geproduceerd met hernieuwbare ammoniak of ammoniak via koolstofafvang en -opslag, te vergroten.
PepsiCo, dat snacks zoals Lay's chips verkoopt, zegt dat de inspanningen zich eerst op aardappelen zullen richten en daarna op andere gewassen. PepsiCo neemt tegen 2030 tot 165.000 ton meststoffen per jaar van Yara af. De producten komen voor een deel uit Yara's nieuwe hernieuwbare waterstofinstallatie in Noorwegen. Ook komt een deel van de Nederlandse fabriek in Sluiskil die gebruikmaakt van koolstofafvang en -opslag.
Meer aandacht
Gas wordt gebruikt als grondstof en energiebron om stikstofmeststof te maken. De zogeheten groene ammoniak, die energie-intensief is, wordt geproduceerd met waterstof uit hernieuwbare energie gecombineerd met stikstof. Hoewel bedrijven zoals Yara beginnen met de productie van groene ammoniak, is er tot nu toe niet genoeg geproduceerd om het commercieel op grote schaal te verkopen.
Voedselproducenten besteden steeds meer aandacht aan de impact van het gebruik van meststoffen in hun toeleveringsketen, omdat ze onder druk staan om te verduurzamen. "Meststoffen vormen een van de grootste kansen voor PepsiCo om de uitstoot te verminderen, aangezien ze een significante impact hebben op de gemiddelde ecologische voetafdruk van aardappelen in Europa", aldus de Amerikaanse snackfabrikant.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Taiwan heeft zijn uitspraken nog niet bevestigd.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
9 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
11 uur geleden