Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samenscholingsverbod en gedragsaanwijzingen in Urk

Samenscholingsverbod en gedragsaanwijzingen in Urk

URK (ANP) - Tien mensen die in de afgelopen weekeinden betrokken zouden zijn geweest bij rellen in Urk, hebben voor de komende weekenden een gedragsaanwijzing gekregen. Ze moeten op vrijdag- en zaterdagavond thuisblijven. Het Openbaar Ministerie beslist later of deze tien worden vervolgd voor hun gedrag op straat.

In Urk geldt komend weekend ook een samenscholingsverbod voor meer dan vier personen. Een deel van de gemeente is aangewezen als veiligheidsrisicogebied met cameratoezicht, aldus burgemeester Cees van den Bos vrijdag. In zo'n gebied mag preventief gefouilleerd worden. Er zijn volgens de burgemeester aanwijzingen dat er de komende dagen weer rekening gehouden moet worden met verstoringen van de openbare orde.

Afgelopen weekend waren ook extra maatregelen genomen in Urk, maar toen liep het toch weer uit de hand. De ME moest optreden en werd bekogeld met flessen, stenen en vuurwerk. De politie arresteerde tien mensen voor geweld en gooien met zwaar vuurwerk.

Harde kern

Van den Bos waarschuwt Urkers dat ze binnen moeten blijven als het weer onrustig wordt op straat. "Als je gaat kijken, kun je opgepakt worden. Niet plezierig, maar eigen schuld", aldus de burgemeester. Hij vraagt inwoners ook om verdachte situaties desnoods anoniem door te geven aan de politie. "Denk daarbij ook aan illegale opslag van vuurwerk in woonhuizen. Dat is levensgevaarlijk voor de hele buurt", aldus Van den Bos.

De rellen spelen zich voornamelijk af rond het Wilhelminapark in Urk. Van de Bos bezocht omwonenden in de afgelopen dagen. Die voelen zich volgens hem niet meer veilig in eigen huis. 'Dit is Urk niet meer. Samen met ouders, scholen en kerken moeten we het tij keren", vindt de burgemeester.

De gemeente zoekt de schuld van de rellen bij een harde kern van relschoppers met crimineel gedrag. Daarnaast zijn er veel meelopers. Van den Bos is bezorgd over die groep van jonge tieners. "Het raakt mij, ook als ouder. Dit gedrag levert huiswerk op voor alle Urkers."

Meer uit Binnenland

Media: verdachten moord Sherwin Peterhof aangehouden in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname zijn op verzoek van Nederland twee verdachten van de moord op Sherwin Peterhof aangehouden, melden onder meer nieuwssite Waterkant en het AD. De 42-jarige man en de 57-jarige vrouw zullen worden uitgeleverd aan Nederland.

28 minuten geleden
Staat hoeft 42 Afghaanse beveiligers niet naar Nederland te halen

DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft 42 Afghaanse beveiligers die de Nederlandse ambassade in Kabul bewaakten niet naar Nederland te halen, oordeelt het gerechtshof in Den Haag. Eerder bepaalde de rechter dat dit wel moest, maar in hoger beroep oordeelt het gerechtshof anders. Volgens het hof staat niet vast dat Nederland een zorgplicht voor hen heeft.

47 minuten geleden
Hermans ziet EU-klimaatdoel 2040 vooral als stip op de horizon

BRUSSEL (ANP) - Het klimaatdoel van de EU om in 2040 90 procent minder uitstoot te hebben, ziet demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) vooral als een "stip op de horizon". Dat zei ze voorafgaand aan overleg van de klimaatministers, die dinsdag een beslissing nemen over het klimaatdoel.

1 uur geleden
Weer te veel asielzoekers in Ter Apel ondanks grote winteropvang

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten weer meer asielzoekers dan toegestaan. Het aantal bleef anderhalve week lang onder de grens, dankzij de opening van een grote tijdelijke opvang in Biddinghuizen, maar die zit zo goed als vol en kan dus niet veel mensen meer overnemen.

2 uur geleden
Ipsos: deel mannen denkt vaker na over grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de mannen is door de recente aandacht voor seksueel grensoverschrijdend gedrag vaker gaan nadenken over het onderwerp. Ipsos I&O onderzocht ook wat mannen doen als anderen ongepaste opmerkingen of gebaren maken.

4 uur geleden
Stichting: hoogste aantal vrouwen in de Tweede Kamer ooit

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

10 uur geleden
VNG-voorzitter Dijksma blij met winst 'constructieve partijen'

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".

13 uur geleden