Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samenscholingsverbod en gedragsaanwijzingen in Urk

Samenscholingsverbod en gedragsaanwijzingen in Urk

URK (ANP) - Tien mensen die in de afgelopen weekeinden betrokken zouden zijn geweest bij rellen in Urk, hebben voor de komende weekenden een gedragsaanwijzing gekregen. Ze moeten op vrijdag- en zaterdagavond thuisblijven. Het Openbaar Ministerie beslist later of deze tien worden vervolgd voor hun gedrag op straat.

In Urk geldt komend weekend ook een samenscholingsverbod voor meer dan vier personen. Een deel van de gemeente is aangewezen als veiligheidsrisicogebied met cameratoezicht, aldus burgemeester Cees van den Bos vrijdag. In zo'n gebied mag preventief gefouilleerd worden. Er zijn volgens de burgemeester aanwijzingen dat er de komende dagen weer rekening gehouden moet worden met verstoringen van de openbare orde.

Afgelopen weekend waren ook extra maatregelen genomen in Urk, maar toen liep het toch weer uit de hand. De ME moest optreden en werd bekogeld met flessen, stenen en vuurwerk. De politie arresteerde tien mensen voor geweld en gooien met zwaar vuurwerk.

Harde kern

Van den Bos waarschuwt Urkers dat ze binnen moeten blijven als het weer onrustig wordt op straat. "Als je gaat kijken, kun je opgepakt worden. Niet plezierig, maar eigen schuld", aldus de burgemeester. Hij vraagt inwoners ook om verdachte situaties desnoods anoniem door te geven aan de politie. "Denk daarbij ook aan illegale opslag van vuurwerk in woonhuizen. Dat is levensgevaarlijk voor de hele buurt", aldus Van den Bos.

De rellen spelen zich voornamelijk af rond het Wilhelminapark in Urk. Van de Bos bezocht omwonenden in de afgelopen dagen. Die voelen zich volgens hem niet meer veilig in eigen huis. 'Dit is Urk niet meer. Samen met ouders, scholen en kerken moeten we het tij keren", vindt de burgemeester.

De gemeente zoekt de schuld van de rellen bij een harde kern van relschoppers met crimineel gedrag. Daarnaast zijn er veel meelopers. Van den Bos is bezorgd over die groep van jonge tieners. "Het raakt mij, ook als ouder. Dit gedrag levert huiswerk op voor alle Urkers."

Meer uit Binnenland

Aanpak van verwarde personen is te versnipperd, klaagt Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coƶrdinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.

26 minuten geleden
Inspectie: veiligheid azc Ter Apel verbeterd, maar blijft broos

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".

28 minuten geleden
Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.

1 uur geleden
Pleidooien voor lagere snelheid na toename verkeersdoden

AMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".

1 uur geleden
Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

5 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

5 uur geleden
93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

17 uur geleden