Samenscholingen verboden in Nieuw-Caledonië in verkiezingsweekend
NOUMÉA (ANP/AFP/BELGA) - De autoriteiten hebben samenscholingen in het Franse overzeese gebied Nieuw-Caledonië in komend verkiezingsweekend verboden. Ook is de avondklok verlengd tot 8 juli, in de nasleep van de dodelijke rellen op de eilandengroep.
Zondag is de eerste stemronde voor de Franse parlementsverkiezingen. Er wordt een hoge opkomst verwacht in Nieuw-Caledonië, maar ook wordt gevreesd voor demonstraties en rellen. Het samenscholingsverbod geldt van zaterdagochtend tot zondagavond.
De eilandengroep kreeg zes weken geleden te maken met rellen die voortkwamen uit onvrede over plannen van de Franse regering om het stemrecht uit te breiden voor ingezetenen die er niet zijn geboren, maar wel al lang wonen. Volgens separatisten is dit een poging om hun invloed te beperken. Er vielen bij de rellen negen doden en honderden gewonden. De aangerichte schade zou al meer dan 1 miljard euro bedragen. Meer dan 1500 mensen zijn gearresteerd.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
1 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
19 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
19 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
19 uur geleden