Samenscholingen verboden in Nieuw-Caledonië in verkiezingsweekend
NOUMÉA (ANP/AFP/BELGA) - De autoriteiten hebben samenscholingen in het Franse overzeese gebied Nieuw-Caledonië in komend verkiezingsweekend verboden. Ook is de avondklok verlengd tot 8 juli, in de nasleep van de dodelijke rellen op de eilandengroep.
Zondag is de eerste stemronde voor de Franse parlementsverkiezingen. Er wordt een hoge opkomst verwacht in Nieuw-Caledonië, maar ook wordt gevreesd voor demonstraties en rellen. Het samenscholingsverbod geldt van zaterdagochtend tot zondagavond.
De eilandengroep kreeg zes weken geleden te maken met rellen die voortkwamen uit onvrede over plannen van de Franse regering om het stemrecht uit te breiden voor ingezetenen die er niet zijn geboren, maar wel al lang wonen. Volgens separatisten is dit een poging om hun invloed te beperken. Er vielen bij de rellen negen doden en honderden gewonden. De aangerichte schade zou al meer dan 1 miljard euro bedragen. Meer dan 1500 mensen zijn gearresteerd.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
7 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
8 uur geleden