Samen optrekken EU belangrijk om handelsbeleid VS, zegt VNO-NCW
DEN HAAG (ANP) - Door de dreiging van handelsconflicten is gezamenlijk optreden binnen de Europese Unie belangrijk voor het Nederlandse bedrijfsleven. Dat stelt werkgeversorganisatie VNO-NCW na de inauguratie van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. De Republikein verklaarde dat hij andere landen tarieven wil opleggen "om onze burgers te verrijken".
"Hoewel het precieze Amerikaanse handelsbeleid op dit moment nog onduidelijk is, maken Nederlandse bedrijven zich logischerwijs zorgen over de dreiging van handelstarieven", stelt een woordvoerder van VNO-NCW. De organisatie zegt zich samen met bedrijven en de overheid voor te bereiden op mogelijke gevolgen van het Amerikaanse handelsbeleid. "Het is van groot belang dat we eensgezind zijn in Europa en hierin gezamenlijk optrekken. Daarbij letten we er scherp op dat de specifieke Nederlandse belangen goed geborgd zijn."
Volgens VNO-NCW bestaat niet alleen het risico dat Nederlandse bedrijven te maken krijgen met heffingen die direct tegen hen zijn gericht. Ze krijgen mogelijk ook last van een dip in de wereldhandel door handelsconflicten. Daarnaast kan de Europese markt overspoeld raken met goedkope producten uit China als dat land te maken krijgt met Amerikaanse handelsbarrières, waarschuwt de belangenbehartiger voor het bedrijfsleven.
Meer uit Financieel
LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
6 uur geleden