Samen optrekken EU belangrijk om handelsbeleid VS, zegt VNO-NCW
DEN HAAG (ANP) - Door de dreiging van handelsconflicten is gezamenlijk optreden binnen de Europese Unie belangrijk voor het Nederlandse bedrijfsleven. Dat stelt werkgeversorganisatie VNO-NCW na de inauguratie van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. De Republikein verklaarde dat hij andere landen tarieven wil opleggen "om onze burgers te verrijken".
"Hoewel het precieze Amerikaanse handelsbeleid op dit moment nog onduidelijk is, maken Nederlandse bedrijven zich logischerwijs zorgen over de dreiging van handelstarieven", stelt een woordvoerder van VNO-NCW. De organisatie zegt zich samen met bedrijven en de overheid voor te bereiden op mogelijke gevolgen van het Amerikaanse handelsbeleid. "Het is van groot belang dat we eensgezind zijn in Europa en hierin gezamenlijk optrekken. Daarbij letten we er scherp op dat de specifieke Nederlandse belangen goed geborgd zijn."
Volgens VNO-NCW bestaat niet alleen het risico dat Nederlandse bedrijven te maken krijgen met heffingen die direct tegen hen zijn gericht. Ze krijgen mogelijk ook last van een dip in de wereldhandel door handelsconflicten. Daarnaast kan de Europese markt overspoeld raken met goedkope producten uit China als dat land te maken krijgt met Amerikaanse handelsbarrières, waarschuwt de belangenbehartiger voor het bedrijfsleven.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
8 uur geleden