Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samantha Harvey wint Booker Prize

Samantha Harvey wint Booker Prize

LONDEN (ANP) - Schrijfster Samantha Harvey heeft de prestigieuze Booker Prize gewonnen met haar boek Orbital, over ruimtevaarders op het internationale ruimtestation. Ze ontving de trofee dinsdag uit handen van de winnaar van vorig jaar.

Aan de Britse literatuurprijs is een bedrag verbonden van 50.000 pond, omgerekend 60.000 euro. Dit jaar stond een recordaantal van vijf vrouwelijke schrijvers op de shortlist met kanshebbers, onder wie de Nederlandse Yael van der Wouden.

Van der Wouden was genomineerd voor haar boek The Safekeep, dat zich afspeelt in het naoorlogse Overijssel. Daar woont Isabel alleen in het huis van haar overleden moeder. De komst van haar broer met zijn nieuwe vriendin ontregelt haar leven.

Hoewel Van der Wouden uiteindelijk naast de prijs greep, is ze wel de eerste Nederlandse schrijver die de shortlist haalde. De prijs voor Engelstalige literatuur wordt al ruim een halve eeuw uitgereikt.

Meer uit Buitenland

Syrië zegt opnieuw troepen naar druzenstad Suweyda te sturen

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrische troepen bereiden zich toch weer voor om ingezet te worden in de Zuid-Syrische stad Suweyda. Ze moeten daar een einde maken aan gevechten tussen druzen en bedoeïenen, zegt een woordvoerder van het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken.

52 minuten geleden
Weg vrij voor nieuwe Rusland-sancties EU na zwichten Slowakije

BRATISLAVA/BRUSSEL (ANP) - Het laatste obstakel voor nieuwe strafmaatregelen van de Europese Unie tegen Rusland is weggenomen. Slowakije blokkeert niet langer het nieuwe sanctiepakket waaraan de EU al weken werkt, heeft het land laten weten.

1 uur geleden
Huis VS stemt voor bezuinigingen publieke media en buitenlandhulp

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een meerderheid van het door de Republikeinen gecontroleerde Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met het verzoek van president Donald Trump om 9 miljard dollar (bijna 7,75 miljard euro) te bezuinigen op de financiering van publieke media en buitenlandse hulp.

3 uur geleden
Talkshow Stephen Colbert stopt in 2026 om 'financiële redenen'

LOS ANGELES (ANP) - De Late Show with Stephen Colbert op de Amerikaanse zender CBS stopt in mei 2026. De show stopt en Colbert wordt niet vervangen, heeft CBS laten weten.

3 uur geleden
Trump dreigt WSJ aan te klagen om artikel over brief aan Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd The Wall Street Journal (WSJ) aan te klagen nadat de zakenkrant een artikel had gepubliceerd over een brief die hij in 2003 zou hebben geschreven aan de in ongenade gevallen financier Jeffrey Epstein. De brief zou ook een tekening van een naakte vrouw hebben bevat.

3 uur geleden
Rookwolk van grote brand bedreigt Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een gigantische grijze en oranje rookwolk hangt boven Madrid. In Méntrida, een stad vijftig kilometer ten zuidwesten van de Spaanse hoofdstad, woedt een brand.

3 uur geleden
Trump verzoekt vrijgave getuigenissen in Epstein-zaak

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump zal een rechtbank verzoeken de getuigenissen vrij te geven in de zaak van de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Critici, onder wie zijn eigen aanhangers, vermoeden dat zijn regering lugubere details over Epsteins misdaden verdoezelt om rijke en machtige figuren te beschermen die volgens hen betrokken zijn.

4 uur geleden