Salvini hekelt proces 'van fans van illegale immigratie'
PALERMO (ANP/AFP) - De voormalige Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken, Matteo Salvini, heeft aan het begin van het proces tegen hem wegens onder meer machtsmisbruik geklaagd over zijn politieke tegenstanders.
Hij twitterde zaterdag voor aanvang van de behandeling vanuit de rechtbank in Palermo een foto met daaronder de tekst: "Het proces dat links en de fans van illegale immigratie wilden, begint: hoeveel gaat het Italiaanse burgers kosten?".
Salvini, partijleider van de rechts-populistische Lega Nord en minister van juni 2018 tot augustus 2019, hield in de zomer van 2019 een schip van de reddingsorganisatie Open Arms tegen met 147 vluchtelingen aan boord. Zij waren gered op de Middellandse Zee. Salvini wilde dat Spanje de vluchtelingen toeliet of dat andere EU-landen zouden toezeggen de migranten over te nemen. Zij mochten na zes dagen alsnog het schip verlaten, nadat de openbaar aanklager het schip in beslag had genomen.
Getuige
De politicus beweert in het belang van Italië te hebben gehandeld en migranten ervan te willen weerhouden de gevaarlijke oversteek van Afrika naar Italië te wagen. Zijn besluit zou bekrachtigd zijn door de toenmalige regering van premier Giuseppe Conte. Het Openbaar Ministerie wil Conte als getuige horen, evenals Luciana Lamorgese en Luigi Di Maio, de huidige ministers van Binnenlandse Zaken en Buitenlandse Zaken.
De hoorzitting van de rechtbank is zaterdag naar verwachting grotendeels procedureel van aard, waarbij rechter Roberto Murgia moet beslissen over het horen van getuigen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
6 uur geleden