Salesforce stijgt op Wall Street, aandacht voor Fed-bijeenkomst
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Salesforce stond donderdag bij opening van de aandelenbeurzen in New York bij de duidelijke winnaars, met een plus van bijna 5 procent. De softwareonderneming verhoogde bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers de verwachtingen voor het hele jaar, geholpen door de positieve effecten van de eerdere miljardenovername van Slack. Dat is een rivaal van onder meer Microsoft op het gebied van communicatiediensten voor op kantoor. Verder gaat de aandacht van beleggers uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 35.475 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4493 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte een fractie tot 15042 punten.
Om de economie te ondersteunen in crisistijd pompt de Fed al enige tijd tientallen miljarden per maand in het financiële systeem. Beleggers hopen de komende dagen op meer duidelijkheid over wanneer de Fed begint met het afbouwen van de steunmaatregelen, ook om oververhitting van de economie te voorkomen.
Afbouwen crisissteunmaatregelen
Esther George van de centrale bank in Kansas is een van de Fed-bestuurders die de tijd rijp acht om te beginnen met het afbouwen van de crisissteunmaatregelen, zo zei ze in aanloop naar de bijeenkomst. Zelfs nu de Delta-variant van het coronavirus voor meer risico's zorgt zal het afbouwen van de steun volgens haar niet leiden tot een ontsporing van de economie. Ook James Bullard van de Fed in St. Louis denkt er zo over. "We hebben echt een bloeiende economie die op dit moment waarschijnlijk niet meer stimulering nodig heeft", liet hij weten.
Beleggers verwerkten verder nieuwe cijfers over de werkloosheidsuitkeringen. Het aantal nieuwe WW-aanvragen viel met 353.000 iets hoger uit dan voorzien. Daarnaast werd bekend dat de Amerikaanse economie iets sterker herstelde van de crisis dan eerder gemeld.
Facebook en Twitter
Facebook en Twitter verloren licht bij de opening van de beurzen. De bedrijven krijgen een boete opgelegd van de Russische autoriteiten omdat ze weigeren gegevens van gebruikers op te slaan.
Vliegtuigbouwer Boeing won 0,2 procent. De gewraakte Boeing 737 MAX mag na bijna 2,5 jaar weer vliegen in India. Het land stelde het vliegverbod in maart 2019 in na een tweede dodelijke ongeluk met een 737 MAX in korte tijd. Van de grote markten wacht Boeing nu alleen nog op Chinese goedkeuring om de vliegtuigen weer in gebruik te nemen.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
22 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 dag geleden