Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salesforce stijgt op Wall Street, aandacht voor Fed-bijeenkomst

Salesforce stijgt op Wall Street, aandacht voor Fed-bijeenkomst

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Salesforce stond donderdag bij opening van de aandelenbeurzen in New York bij de duidelijke winnaars, met een plus van bijna 5 procent. De softwareonderneming verhoogde bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers de verwachtingen voor het hele jaar, geholpen door de positieve effecten van de eerdere miljardenovername van Slack. Dat is een rivaal van onder meer Microsoft op het gebied van communicatiediensten voor op kantoor. Verder gaat de aandacht van beleggers uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van de Federal Reserve.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 35.475 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4493 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte een fractie tot 15042 punten.

Om de economie te ondersteunen in crisistijd pompt de Fed al enige tijd tientallen miljarden per maand in het financiële systeem. Beleggers hopen de komende dagen op meer duidelijkheid over wanneer de Fed begint met het afbouwen van de steunmaatregelen, ook om oververhitting van de economie te voorkomen.

Afbouwen crisissteunmaatregelen

Esther George van de centrale bank in Kansas is een van de Fed-bestuurders die de tijd rijp acht om te beginnen met het afbouwen van de crisissteunmaatregelen, zo zei ze in aanloop naar de bijeenkomst. Zelfs nu de Delta-variant van het coronavirus voor meer risico's zorgt zal het afbouwen van de steun volgens haar niet leiden tot een ontsporing van de economie. Ook James Bullard van de Fed in St. Louis denkt er zo over. "We hebben echt een bloeiende economie die op dit moment waarschijnlijk niet meer stimulering nodig heeft", liet hij weten.

Beleggers verwerkten verder nieuwe cijfers over de werkloosheidsuitkeringen. Het aantal nieuwe WW-aanvragen viel met 353.000 iets hoger uit dan voorzien. Daarnaast werd bekend dat de Amerikaanse economie iets sterker herstelde van de crisis dan eerder gemeld.

Facebook en Twitter

Facebook en Twitter verloren licht bij de opening van de beurzen. De bedrijven krijgen een boete opgelegd van de Russische autoriteiten omdat ze weigeren gegevens van gebruikers op te slaan.

Vliegtuigbouwer Boeing won 0,2 procent. De gewraakte Boeing 737 MAX mag na bijna 2,5 jaar weer vliegen in India. Het land stelde het vliegverbod in maart 2019 in na een tweede dodelijke ongeluk met een 737 MAX in korte tijd. Van de grote markten wacht Boeing nu alleen nog op Chinese goedkeuring om de vliegtuigen weer in gebruik te nemen.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

3 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

6 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

9 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

10 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

11 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

12 uur geleden