Salesforce schittert op Wall Street na verhogen verwachtingen
NEW YORK (ANP) - Softwarebedrijf Salesforce was woensdag een grote stijger op een verder lichtgroen Wall Street. De onderneming, die bedrijfssoftware maakt, kwam met solide kwartaalresultaten en verhoogde zijn winstverwachting voor heel dit jaar. Salesforce zei ook weinig te merken van de economische onzekerheid. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent hoger.
Daarnaast reageerden de markten op opmerkingen van de Amerikaanse minister van financiën Janet Yellen. Die erkende dat ze het vorig jaar bij het verkeerde eind had toen ze voorspelde dat de oplopende inflatie niet voor problemen zou gaan zorgen. "Er zijn onverwachte en grote economische schokken geweest die de energie- en voedselprijzen hebben opgedreven en knelpunten op het vlak van toelevering hebben veroorzaakt die onze economie zwaar hebben getroffen en die ik destijds niet volledig begreep", verklaarde ze in een interview met CNN.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,6 procent omhoog, tot 33.185 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,7 procent tot 4160 punten, en techbeurs Nasdaq dikte 1,2 procent aan en steeg tot 12.224 punten,
Sportuitzendingen
Naast Salesforce, stond ook Warner Bros. Discovery op Wall Street in de belangstelling. De Britse marktwaakhond gaat de samenvoeging van de sportuitzendingen van het Britse telecombedrijf BT met de streamingdiensten van Warner Bros. Discovery nader onderzoeken. Het mediabedrijf, dat eigenaar is van onder meer HBO, Discovery Channel en Eurosport, werd licht hoger gezet.
Ook cijfers over de bedrijvigheid in de Europese en Chinese industrie worden nog verwerkt. In Europa vertraagde de groei, in China verminderde de krimp. Marktonderzoeker ISM komt tijdens de handelsdag nog met cijfers over de Amerikaanse industrie. Beleggers kijken ook uit naar het Beige Book van de Federal Reserve. Die macro-economische gegevens kunnen inzicht bieden in de volgende rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.
De euro was 1,0725 dollar waard, tegen 1,0733 dollar een dag eerder. De olieprijzen stegen opnieuw, als gevolg van de Europese boycot van Russische olie. Een vat Amerikaanse olie (WTI) werd ruim 2 procent duurder op 117,44 dollar. Brent-olie steeg eveneens dik 2 procent in prijs, tot 118,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden