Salernitana benoemt vierde trainer in één seizoen
SALERNO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft met Stefano Colantuono al de vierde trainer van dit seizoen aangesteld. De hekkensluiter benoemde hem als vervanger van Fabio Liverani, die pas een maand in dienst was bij de club uit Salerno. Colantuono trainde Salernitana al twee keer, in 2017-2018 en 2021-2022.
Salernitana begon de competitie met de Portugees Paulo Sousa op de bank. Hij werd in oktober ontslagen en vervangen door voormalig Italiaans international Filippo Inzaghi. Die moest op 11 februari op zijn beurt plaats maken voor Liverani, die nu ook ontslagen is.
Colantuono trainde eerder onder meer Atalanta (2010-15) en Torino (2019-20). De Italiaan moet Salernitana behoeden voor degradatie. Het is een moeilijke opgave, want het team uit het zuidwesten van Italië won slechts twee keer in 29 competitieduels. Met nog negen wedstrijden te gaan, heeft Salernitana een achterstand van 11 punten op Empoli, dat op de veilige zeventiende plaats staat.
Sky Sports meldt dat de Franse oud-topvoetballer Franck Ribéry wordt toegevoegd aan de technische staf.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
19 uur geleden