Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salaris KLM-baas Pieter Elbers bijna helft lager dan voor corona

Salaris KLM-baas Pieter Elbers bijna helft lager dan voor corona

AMSTELVEEN (ANP) - Het salaris van KLM-topman Pieter Elbers over vorig jaar is met 47 procent verlaagd ten opzichte van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. KLM mag geen bonussen uitkeren aan bestuurders zolang het bedrijf nog gebruik maakt van de overheidssteun. Ook stelde de regering als voorwaarde voor miljardenleningen aan KLM dat de loonkosten bij het bedrijf omlaag zouden gaan.

Elbers krijgt een salaris van iets meer dan 705.000 euro voor 2021, staat in het jaarverslag van KLM. Een jaar eerder ontving hij net geen 723.000 euro. Dat was ook al een flinke verlaging ten opzichte van zijn beloning voor 2019, die op meer dan 1,3 miljoen euro uitkwam.

Ook andere bestuurders hebben aanzienlijk minder verdiend dan twee jaar eerder. Operationeel bestuurders René de Groot en financieel topman Erik Swelheim gingen er allebei 34 procent op achteruit.

Financiële nood

De coronacrisis legde het internationale vliegverkeer min of meer stil, waardoor veel vliegmaatschappijen in financiële nood kwamen. KLM kreeg in 2020 voor 3,4 miljard euro steun van het toenmalige kabinet, in de vorm van een overheidslening en kredietgaranties. Zolang die leningen nog niet zijn terugbetaald mag het bedrijf geen bonussen uitkeren. Een andere voorwaarde was dat KLM-medewerkers die drie keer modaal verdienen of meer minstens 20 procent aan loon of andere arbeidsvoorwaarden moeten inleveren.

Tijdens de crisis kreeg KLM de nodige coronasteun. Vorig jaar ging er bijvoorbeeld 771 miljoen euro aan NOW-subsidie naar de luchtvaartmaatschappij. Dat was wel al minder dan de ruim 1 miljard euro uit het eerste coronajaar.

Geen problemen

Verder leed KLM vorig jaar een verlies van een kleine 1,3 miljard euro. Ook dat is iets minder dan in 2020 toen er meer dan 1,5 miljard euro verlies werd geleden. Het eigen vermogen van KLM is verder gedaald en bedraagt nu min 695 miljoen euro. Dat betekent dat het bedrijf meer schulden dan bezittingen heeft. Toch voorziet het bedrijf geen problemen, ook omdat 2,5 miljard euro aan staatssteun nog niet is opgenomen.

De accountants die de jaarrekening van KLM controleren geven wel aan dat de situatie kan leiden tot problemen die zelfs het voortbestaan van de luchtvaartmaatschappij in gevaar kan brengen. Zij wijzen erop dat veel afhangt van het tempo en de mate waarin KLM kan herstellen van de neergang tijdens de coronacrisis en hoe snel de financiële positie daardoor kan verbeteren.

Meer uit Financieel

Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

1 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

2 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

4 uur geleden