Salaris groenteboer gaat meestijgen met inflatie
AMSTERDAM (ANP) - De lonen van groenteboeren en marktverkopers van groente, fruit en aardappelen gaan meestijgen met de inflatie, meldt de FNV. Dat is afgesproken in hun nieuwe cao, AGF Detailhandel.
In de sector werken volgens FNV zo'n 6000 mensen. Driekwart van hen staat in de winkels en een kwart op de markt. Leden van FNV hebben ingestemd met de nieuwe cao. FNV-bestuurder Corina Hensen is tevreden met het resultaat. Personeel in de detailhandel behoort volgens haar tot de slechtst betaalde werknemers van het land. Zij hoopt dat andere bedrijfstakken snel zullen volgen. "Nu kunnen de werkgevers van andere winkels, zoals Albert Heijn, Lidl en Jumbo, echt niet achterblijven."
De nieuwe cao duurt twee jaar. De lonen stijgen tot maximaal 5 procent mee met de prijzen. Op 1 april gaan de salarissen voor het eerst omhoog met 2,5 procent. Vanaf volgend jaar krijgen de werknemers een loonsverhoging die gelijk is aan de prijsstijgingen per oktober 2024. Die zijn gebaseerd op de consumentenprijzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In de havens is automatische prijscompensatie (apc) al vele jaren geleden ingevoerd. Ook NS-personeel eist dat de lonen voortaan worden aangepast aan de inflatie. Werkgevers vrezen dat de invoering van automatische prijscompensatie alleen maar zal leiden tot meer inflatie.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden