Salaris groenteboer gaat meestijgen met inflatie
AMSTERDAM (ANP) - De lonen van groenteboeren en marktverkopers van groente, fruit en aardappelen gaan meestijgen met de inflatie, meldt de FNV. Dat is afgesproken in hun nieuwe cao, AGF Detailhandel.
In de sector werken volgens FNV zo'n 6000 mensen. Driekwart van hen staat in de winkels en een kwart op de markt. Leden van FNV hebben ingestemd met de nieuwe cao. FNV-bestuurder Corina Hensen is tevreden met het resultaat. Personeel in de detailhandel behoort volgens haar tot de slechtst betaalde werknemers van het land. Zij hoopt dat andere bedrijfstakken snel zullen volgen. "Nu kunnen de werkgevers van andere winkels, zoals Albert Heijn, Lidl en Jumbo, echt niet achterblijven."
De nieuwe cao duurt twee jaar. De lonen stijgen tot maximaal 5 procent mee met de prijzen. Op 1 april gaan de salarissen voor het eerst omhoog met 2,5 procent. Vanaf volgend jaar krijgen de werknemers een loonsverhoging die gelijk is aan de prijsstijgingen per oktober 2024. Die zijn gebaseerd op de consumentenprijzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In de havens is automatische prijscompensatie (apc) al vele jaren geleden ingevoerd. Ook NS-personeel eist dat de lonen voortaan worden aangepast aan de inflatie. Werkgevers vrezen dat de invoering van automatische prijscompensatie alleen maar zal leiden tot meer inflatie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden