Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salah leidt Liverpool langs West Ham United

Salah leidt Liverpool langs West Ham United

LONDEN (ANP) - Liverpool is aan de hand van aanvaller Mohamed Salah opgeklommen naar de derde plaats in de Premier League. De titelverdediger won met 3-1 bij West Ham United en naderde koploper Manchester City tot op 4 punten. Manchester United, de nummer 2 van de ranglijst, heeft 1 punt meer dan Liverpool.

De bezoekers van coach Jürgen Klopp moesten het in Londen doen zonder de licht geblesseerde aanvaller Sadio Mané. Zoals vaker in de afgelopen wedstrijden kwam Liverpool ondanks veel balbezit moeilijk tot scoren. Pas na bijna een uur wist Salah de ban te breken. De Egyptenaar schoot in de linkerhoek binnen.

Tien minuten later verdubbelde Salah de voorsprong. Na een snelle omschakeling kreeg hij op snelheid de bal van Xherdan Shaqiri en verschalkte doelman Lukasz Fabianski met een slim schot.

Goal Wijnaldum

Georginio Wijnaldum maakte er in de slotfase met een intikker op aangeven van Roberto Firmino nog 3-0 van. De Oranje-international gaf zijn 200e wedstrijd in de Premier League daarmee extra glans. Craig Dawson zorgde voor de 1-3-eindstand.

Klopp prees Salah, vooral vanwege diens tweede doelpunt. "Wat Mo deed na de pass van Shaqiri was geweldig", zei de Duitser. "Het eerste balcontact was ongelofelijk."

De manager van de landskampioen roemde zijn spelers ook voor de wijze waarop ze zich hebben herpakt na vijf competitiewedstrijden zonder zege, met overwinningen op Tottenham Hotspur en West Ham. "Deze jongens vormen een heel goede groep. Als ze niet succesvol zijn, zijn ze niet blij. Ze hebben altijd de juiste instelling. We hebben weer een speelwijze gevonden waarin we lastig zijn voor andere teams."

Meer uit Voetbal

Mexicaanse bondscoach Aguirre voorspelt historische openingsdag

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.

9 uur geleden
Infantino voorspelt spectaculair WK met veel kanshebbers

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.

10 uur geleden
Infantino noemt WK grootste evenement in geschiedenis mensheid

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.

10 uur geleden
WK-finale kan honderdste interland voor Van Dijk worden

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk weet dat de finale van het WK voetbal zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal kan worden. "Daar ben ik me zeker van bewust", zei de aanvoerder op een persconferentie na de training. "Dat zou heel speciaal zijn, maar daar focus ik mezelf nu niet op. De eerste groepswedstrijd van zondag tegen Japan is het enige dat nu telt."

11 uur geleden
FIFA-fanfestival in Mexico-Stad mogelijk dicht wegens protesten

MEXICO-STAD (ANP) - Het officiële FIFA-fanfestival in het hart van Mexico-Stad op de Plaza de la Constitución wordt mogelijk vanwege aanhoudende protesten van de lerarenvakbond gesloten. Op woensdag aan het einde van de middag en op donderdag staan verschillende demonstraties op het programma van onder anderen leraren en moeders die op zoek zijn naar verdwenen kinderen.

11 uur geleden
Koeman weet met welke basisploeg hij tegen Japan speelt

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman weet met welke ploeg hij zondag aan het eerste WK-duel van het Nederlands elftal met Japan begint. "Als ik nu nog veel twijfels zou hebben, dan heb ik mijn huiswerk niet goed gedaan", zei de bondscoach op een persconferentie in Kansas City.

12 uur geleden
Koeman rekent op doelman Verbruggen voor WK-duel met Japan

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat Bart Verbruggen zondag het doel van het Nederlands elftal kan verdedigen in het eerste WK-duel met Japan. "We denken dat hij het gaat halen", zei de bondscoach. "Maar we moeten het wel van dag tot dag bekijken. Hij heeft een kneuzing, dus we moeten afwachten hoe het afloopt."

12 uur geleden