Salah leidt Liverpool langs West Ham United
LONDEN (ANP) - Liverpool is aan de hand van aanvaller Mohamed Salah opgeklommen naar de derde plaats in de Premier League. De titelverdediger won met 3-1 bij West Ham United en naderde koploper Manchester City tot op 4 punten. Manchester United, de nummer 2 van de ranglijst, heeft 1 punt meer dan Liverpool.
De bezoekers van coach Jürgen Klopp moesten het in Londen doen zonder de licht geblesseerde aanvaller Sadio Mané. Zoals vaker in de afgelopen wedstrijden kwam Liverpool ondanks veel balbezit moeilijk tot scoren. Pas na bijna een uur wist Salah de ban te breken. De Egyptenaar schoot in de linkerhoek binnen.
Tien minuten later verdubbelde Salah de voorsprong. Na een snelle omschakeling kreeg hij op snelheid de bal van Xherdan Shaqiri en verschalkte doelman Lukasz Fabianski met een slim schot.
Goal Wijnaldum
Georginio Wijnaldum maakte er in de slotfase met een intikker op aangeven van Roberto Firmino nog 3-0 van. De Oranje-international gaf zijn 200e wedstrijd in de Premier League daarmee extra glans. Craig Dawson zorgde voor de 1-3-eindstand.
Klopp prees Salah, vooral vanwege diens tweede doelpunt. "Wat Mo deed na de pass van Shaqiri was geweldig", zei de Duitser. "Het eerste balcontact was ongelofelijk."
De manager van de landskampioen roemde zijn spelers ook voor de wijze waarop ze zich hebben herpakt na vijf competitiewedstrijden zonder zege, met overwinningen op Tottenham Hotspur en West Ham. "Deze jongens vormen een heel goede groep. Als ze niet succesvol zijn, zijn ze niet blij. Ze hebben altijd de juiste instelling. We hebben weer een speelwijze gevonden waarin we lastig zijn voor andere teams."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
5 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
12 uur geleden