Salah leidt Liverpool langs West Ham United
LONDEN (ANP) - Liverpool is aan de hand van aanvaller Mohamed Salah opgeklommen naar de derde plaats in de Premier League. De titelverdediger won met 3-1 bij West Ham United en naderde koploper Manchester City tot op 4 punten. Manchester United, de nummer 2 van de ranglijst, heeft 1 punt meer dan Liverpool.
De bezoekers van coach Jürgen Klopp moesten het in Londen doen zonder de licht geblesseerde aanvaller Sadio Mané. Zoals vaker in de afgelopen wedstrijden kwam Liverpool ondanks veel balbezit moeilijk tot scoren. Pas na bijna een uur wist Salah de ban te breken. De Egyptenaar schoot in de linkerhoek binnen.
Tien minuten later verdubbelde Salah de voorsprong. Na een snelle omschakeling kreeg hij op snelheid de bal van Xherdan Shaqiri en verschalkte doelman Lukasz Fabianski met een slim schot.
Goal Wijnaldum
Georginio Wijnaldum maakte er in de slotfase met een intikker op aangeven van Roberto Firmino nog 3-0 van. De Oranje-international gaf zijn 200e wedstrijd in de Premier League daarmee extra glans. Craig Dawson zorgde voor de 1-3-eindstand.
Klopp prees Salah, vooral vanwege diens tweede doelpunt. "Wat Mo deed na de pass van Shaqiri was geweldig", zei de Duitser. "Het eerste balcontact was ongelofelijk."
De manager van de landskampioen roemde zijn spelers ook voor de wijze waarop ze zich hebben herpakt na vijf competitiewedstrijden zonder zege, met overwinningen op Tottenham Hotspur en West Ham. "Deze jongens vormen een heel goede groep. Als ze niet succesvol zijn, zijn ze niet blij. Ze hebben altijd de juiste instelling. We hebben weer een speelwijze gevonden waarin we lastig zijn voor andere teams."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
23 uur geleden