Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salah leidt Liverpool langs West Ham United

Salah leidt Liverpool langs West Ham United

LONDEN (ANP) - Liverpool is aan de hand van aanvaller Mohamed Salah opgeklommen naar de derde plaats in de Premier League. De titelverdediger won met 3-1 bij West Ham United en naderde koploper Manchester City tot op 4 punten. Manchester United, de nummer 2 van de ranglijst, heeft 1 punt meer dan Liverpool.

De bezoekers van coach Jürgen Klopp moesten het in Londen doen zonder de licht geblesseerde aanvaller Sadio Mané. Zoals vaker in de afgelopen wedstrijden kwam Liverpool ondanks veel balbezit moeilijk tot scoren. Pas na bijna een uur wist Salah de ban te breken. De Egyptenaar schoot in de linkerhoek binnen.

Tien minuten later verdubbelde Salah de voorsprong. Na een snelle omschakeling kreeg hij op snelheid de bal van Xherdan Shaqiri en verschalkte doelman Lukasz Fabianski met een slim schot.

Goal Wijnaldum

Georginio Wijnaldum maakte er in de slotfase met een intikker op aangeven van Roberto Firmino nog 3-0 van. De Oranje-international gaf zijn 200e wedstrijd in de Premier League daarmee extra glans. Craig Dawson zorgde voor de 1-3-eindstand.

Klopp prees Salah, vooral vanwege diens tweede doelpunt. "Wat Mo deed na de pass van Shaqiri was geweldig", zei de Duitser. "Het eerste balcontact was ongelofelijk."

De manager van de landskampioen roemde zijn spelers ook voor de wijze waarop ze zich hebben herpakt na vijf competitiewedstrijden zonder zege, met overwinningen op Tottenham Hotspur en West Ham. "Deze jongens vormen een heel goede groep. Als ze niet succesvol zijn, zijn ze niet blij. Ze hebben altijd de juiste instelling. We hebben weer een speelwijze gevonden waarin we lastig zijn voor andere teams."

Meer uit Voetbal

NEC-trainer Schreuder vond Bodø/Glimt nog beter dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.

10 uur geleden
NEC in play-offs Champions League kansloos tegen Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.

13 uur geleden
Openingswedstrijd PSG omgezet in uitduel door slechte grasmat

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.

14 uur geleden
NEC begint met Tadić in de basis tegen FK Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.

16 uur geleden
Fortuna Sittard haalt verdediger Guth terug uit Argentinië

SITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.

16 uur geleden
Verdedigster Mol keert van AZ terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.

16 uur geleden
Reijnders verruilt Manchester City voor Saudische club Al Qadsiah

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.

17 uur geleden