Salah bezorgt Liverpool 'klein hoofdstuk' in rijke geschiedenis
MANCHESTER (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool kreeg naar eigen zeggen pas na de met 5-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Manchester United te horen dat zijn ploeg een historisch resultaat had geboekt. Volgens Mo Salah, de maker van drie doelpunten, waren de spelers zich echter al in de rust bewust van het feit dat ze iets bijzonders konden presteren.
"We zeiden in de kleedkamer tegen elkaar: we willen hier iets historisch neerzetten, we moeten zo doorgaan en proberen zoveel mogelijk te blijven scoren", aldus Salah, die aan het begin van de tweede helft de vijfde treffer voor zijn rekening nam. De Egyptenaar had daarvoor al de 0-3 en 0-4 gemaakt.
Manchester United had voor eigen publiek nog nooit met vijf doelpunten verschil verloren van rivaal Liverpool. Dat overkwam de 'Mancunians' eerder wel tegen stadgenoot City (in 2011) en Tottenham Hotspur (vorig jaar). Beide keren werd het 1-6.
Biertjes drinken
"Na de wedstrijd hoorde ik dat dit nog nooit was gebeurd in de historie van Liverpool", zei Klopp. "Deze groep wil eigen hoofdstukken schrijven in het grote, grote geschiedenisboek van deze club. Dit was weer een klein hoofdstuk. Hier gaan mensen in de toekomst nog vaak over praten, want zoiets gebeurt zelden, of beter gezegd: nooit. We kunnen op de terugweg wel wat biertjes drinken."
Salah heeft nu in tien officiële wedstrijden op rij voor Liverpool gescoord. De Egyptenaar is met tien goals topscorer van de Premier League.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
6 uur geleden