Salah bezorgt Liverpool 'klein hoofdstuk' in rijke geschiedenis
MANCHESTER (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool kreeg naar eigen zeggen pas na de met 5-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Manchester United te horen dat zijn ploeg een historisch resultaat had geboekt. Volgens Mo Salah, de maker van drie doelpunten, waren de spelers zich echter al in de rust bewust van het feit dat ze iets bijzonders konden presteren.
"We zeiden in de kleedkamer tegen elkaar: we willen hier iets historisch neerzetten, we moeten zo doorgaan en proberen zoveel mogelijk te blijven scoren", aldus Salah, die aan het begin van de tweede helft de vijfde treffer voor zijn rekening nam. De Egyptenaar had daarvoor al de 0-3 en 0-4 gemaakt.
Manchester United had voor eigen publiek nog nooit met vijf doelpunten verschil verloren van rivaal Liverpool. Dat overkwam de 'Mancunians' eerder wel tegen stadgenoot City (in 2011) en Tottenham Hotspur (vorig jaar). Beide keren werd het 1-6.
Biertjes drinken
"Na de wedstrijd hoorde ik dat dit nog nooit was gebeurd in de historie van Liverpool", zei Klopp. "Deze groep wil eigen hoofdstukken schrijven in het grote, grote geschiedenisboek van deze club. Dit was weer een klein hoofdstuk. Hier gaan mensen in de toekomst nog vaak over praten, want zoiets gebeurt zelden, of beter gezegd: nooit. We kunnen op de terugweg wel wat biertjes drinken."
Salah heeft nu in tien officiële wedstrijden op rij voor Liverpool gescoord. De Egyptenaar is met tien goals topscorer van de Premier League.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
5 uur geleden