Salah bezorgt Liverpool 'klein hoofdstuk' in rijke geschiedenis
MANCHESTER (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool kreeg naar eigen zeggen pas na de met 5-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Manchester United te horen dat zijn ploeg een historisch resultaat had geboekt. Volgens Mo Salah, de maker van drie doelpunten, waren de spelers zich echter al in de rust bewust van het feit dat ze iets bijzonders konden presteren.
"We zeiden in de kleedkamer tegen elkaar: we willen hier iets historisch neerzetten, we moeten zo doorgaan en proberen zoveel mogelijk te blijven scoren", aldus Salah, die aan het begin van de tweede helft de vijfde treffer voor zijn rekening nam. De Egyptenaar had daarvoor al de 0-3 en 0-4 gemaakt.
Manchester United had voor eigen publiek nog nooit met vijf doelpunten verschil verloren van rivaal Liverpool. Dat overkwam de 'Mancunians' eerder wel tegen stadgenoot City (in 2011) en Tottenham Hotspur (vorig jaar). Beide keren werd het 1-6.
Biertjes drinken
"Na de wedstrijd hoorde ik dat dit nog nooit was gebeurd in de historie van Liverpool", zei Klopp. "Deze groep wil eigen hoofdstukken schrijven in het grote, grote geschiedenisboek van deze club. Dit was weer een klein hoofdstuk. Hier gaan mensen in de toekomst nog vaak over praten, want zoiets gebeurt zelden, of beter gezegd: nooit. We kunnen op de terugweg wel wat biertjes drinken."
Salah heeft nu in tien officiële wedstrijden op rij voor Liverpool gescoord. De Egyptenaar is met tien goals topscorer van de Premier League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
11 uur geleden