Salah bezorgt Liverpool 'klein hoofdstuk' in rijke geschiedenis
MANCHESTER (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool kreeg naar eigen zeggen pas na de met 5-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Manchester United te horen dat zijn ploeg een historisch resultaat had geboekt. Volgens Mo Salah, de maker van drie doelpunten, waren de spelers zich echter al in de rust bewust van het feit dat ze iets bijzonders konden presteren.
"We zeiden in de kleedkamer tegen elkaar: we willen hier iets historisch neerzetten, we moeten zo doorgaan en proberen zoveel mogelijk te blijven scoren", aldus Salah, die aan het begin van de tweede helft de vijfde treffer voor zijn rekening nam. De Egyptenaar had daarvoor al de 0-3 en 0-4 gemaakt.
Manchester United had voor eigen publiek nog nooit met vijf doelpunten verschil verloren van rivaal Liverpool. Dat overkwam de 'Mancunians' eerder wel tegen stadgenoot City (in 2011) en Tottenham Hotspur (vorig jaar). Beide keren werd het 1-6.
Biertjes drinken
"Na de wedstrijd hoorde ik dat dit nog nooit was gebeurd in de historie van Liverpool", zei Klopp. "Deze groep wil eigen hoofdstukken schrijven in het grote, grote geschiedenisboek van deze club. Dit was weer een klein hoofdstuk. Hier gaan mensen in de toekomst nog vaak over praten, want zoiets gebeurt zelden, of beter gezegd: nooit. We kunnen op de terugweg wel wat biertjes drinken."
Salah heeft nu in tien officiële wedstrijden op rij voor Liverpool gescoord. De Egyptenaar is met tien goals topscorer van de Premier League.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
15 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
22 uur geleden