Sainz wil snel duidelijkheid over zijn toekomst na Ferrari
SUZUKA (ANP/RTR) - Carlos Sainz hoopt zo snel mogelijk te weten of er na zijn afscheid bij Ferrari aan het einde van dit seizoen een toekomst voor hem ligt bij een ander Formule 1-team. De enige rijder die de afgelopen anderhalf jaar de hegemonie van de Red Bulls heeft onderbroken wordt volgend jaar vervangen door de Brit Lewis Hamilton. Er is veel belangstelling voor de Spanjaard, vertelde hij in Suzuka, waar zondag de GP van Japan wordt verreden.
Sainz is met meerdere teams in gesprek. "Want dat is wat mijn management en ik moeten doen, omdat ik nog geen baan heb voor volgend jaar", zei de Spanjaard die twee weken geleden de Grote Prijs van Australië won. "Het is nu tijd om wat meer in detail te treden en de meer realistische opties te bekijken. Het enige wat ik wil zeggen is dat ik alles een beetje hoop te versnellen en dat we het zo snel mogelijk rondkrijgen."
Van meer dan de helft van de Formule 1-coureurs loopt aan het einde van dit seizoen het contract af. Mogelijk komt er een stoeltje vrij naast Max Verstappen bij Red Bull, zeker is dat Mercedes een vervanger zoekt voor Hamilton.
Sainz won in Melbourne twee weken na een blindedarmoperatie en zei volledig fit te zijn. "Ik ben in Australië gebleven, heb veel gefietst en getraind in de sportschool. Ik til nog niet de gewichten die ik gewend ben, maar het gevoel is al wel weer 100 procent."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
4 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
8 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
8 uur geleden