Sainz wil snel duidelijkheid over zijn toekomst na Ferrari
SUZUKA (ANP/RTR) - Carlos Sainz hoopt zo snel mogelijk te weten of er na zijn afscheid bij Ferrari aan het einde van dit seizoen een toekomst voor hem ligt bij een ander Formule 1-team. De enige rijder die de afgelopen anderhalf jaar de hegemonie van de Red Bulls heeft onderbroken wordt volgend jaar vervangen door de Brit Lewis Hamilton. Er is veel belangstelling voor de Spanjaard, vertelde hij in Suzuka, waar zondag de GP van Japan wordt verreden.
Sainz is met meerdere teams in gesprek. "Want dat is wat mijn management en ik moeten doen, omdat ik nog geen baan heb voor volgend jaar", zei de Spanjaard die twee weken geleden de Grote Prijs van Australië won. "Het is nu tijd om wat meer in detail te treden en de meer realistische opties te bekijken. Het enige wat ik wil zeggen is dat ik alles een beetje hoop te versnellen en dat we het zo snel mogelijk rondkrijgen."
Van meer dan de helft van de Formule 1-coureurs loopt aan het einde van dit seizoen het contract af. Mogelijk komt er een stoeltje vrij naast Max Verstappen bij Red Bull, zeker is dat Mercedes een vervanger zoekt voor Hamilton.
Sainz won in Melbourne twee weken na een blindedarmoperatie en zei volledig fit te zijn. "Ik ben in Australië gebleven, heb veel gefietst en getraind in de sportschool. Ik til nog niet de gewichten die ik gewend ben, maar het gevoel is al wel weer 100 procent."
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
9 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
11 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
13 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
14 uur geleden