Sainz sprakeloos: na 150 races eindelijk een overwinning
SILVERSTONE (ANP) - Carlos Sainz noemde zijn eerste zege ooit in de Formule 1 "fantastisch". "Ik weet verder niet wat ik moet zeggen. Na 150 races haal ik eindelijk mijn eerste zege in een grand prix. In een Ferrari en op Silverstone. Het is een bijzondere dag", zei de Spanjaard kort na zijn winst in de Grote Prijs van Groot-Brittannië.
Sainz startte de race ook al voor het eerst van poleposition, maar het zag er lang niet naar uit dat hij die pole ook zou verzilveren. Max Verstappen was sneller tot aan het moment dat de Nederlandse wereldkampioen schade kreeg aan zijn auto en snelheid inleverde. Ook Sainz' teamgenoot Charles Leclerc was eigenlijk sneller. Halverwege de race gaf de Spanjaard zelfs zonder morren de leiding over aan de Monegask.
Een safetycar op tien ronden voor het einde bood Sainz de kans om snel een pitstop te maken en verse banden te nemen. Na de herstart bleek dat een gouden greep, want Leclerc was niet naar binnen gegaan en kon op zijn versleten banden weinig anders doen dan de snellere Sainz voorbij laten gaan. "En Lewis Hamilton had deze race ook kunnen winnen, begreep ik. Het was een moeilijke race, had in het begin weinig balans, maar die safetycar gaf mij plotseling de kans toch nog voor de overwinning te gaan en die kans heb ik gegrepen."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
12 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden