Sainz maakt eerste meters in een Ferrari
MARANELLO (ANP) - Carlos Sainz heeft woensdag zijn eerste rondjes gereden in een Formule 1-wagen van Ferrari. De Spanjaard, die is overgekomen van McLaren en bij de Italiaanse renstal het zitje heeft overgenomen van Sebastian Vettel, deed dat op het eigen circuit Foriano van Ferrari. Hij bestuurde de racebolide uit het seizoen 2018.
Ferrari wilde Sainz graag wat extra testkilometers geven omdat er slechts drie officiële testdagen zijn dit voorjaar in aanloop naar de eerste grand prix (28 maart in Bahrein). De Spanjaard mocht dat alleen doen in een Formule 1-bolide ouder dan twee jaar, omdat de regels niet toestaan dat de coureurs de raceauto van 2021 besturen buiten de reguliere testraces in Barcelona.
Sainz (26) reed meer dan honderd ronden op het bijna 3 kilometer lange testcircuit en hij was na een lange dag heel tevreden. "De dag begon al bij het ochtendgloren omdat we eerst teambesprekingen hadden. Verder ging het heel goed. Het moment dat ik het circuit opliep en daar de Ferrari zag staan met mijn nummer 55 erop was bijzonder. Ik wilde er meteen inspringen."
Zijn teamgenoot Charles Leclerc, hersteld van een besmetting met corona, had dinsdag al op Foriano gereden in de Ferrari uit 2018. Ook hij reed zijn honderd rondjes.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
15 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
16 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden