Sainz maakt eerste meters in een Ferrari
MARANELLO (ANP) - Carlos Sainz heeft woensdag zijn eerste rondjes gereden in een Formule 1-wagen van Ferrari. De Spanjaard, die is overgekomen van McLaren en bij de Italiaanse renstal het zitje heeft overgenomen van Sebastian Vettel, deed dat op het eigen circuit Foriano van Ferrari. Hij bestuurde de racebolide uit het seizoen 2018.
Ferrari wilde Sainz graag wat extra testkilometers geven omdat er slechts drie officiële testdagen zijn dit voorjaar in aanloop naar de eerste grand prix (28 maart in Bahrein). De Spanjaard mocht dat alleen doen in een Formule 1-bolide ouder dan twee jaar, omdat de regels niet toestaan dat de coureurs de raceauto van 2021 besturen buiten de reguliere testraces in Barcelona.
Sainz (26) reed meer dan honderd ronden op het bijna 3 kilometer lange testcircuit en hij was na een lange dag heel tevreden. "De dag begon al bij het ochtendgloren omdat we eerst teambesprekingen hadden. Verder ging het heel goed. Het moment dat ik het circuit opliep en daar de Ferrari zag staan met mijn nummer 55 erop was bijzonder. Ik wilde er meteen inspringen."
Zijn teamgenoot Charles Leclerc, hersteld van een besmetting met corona, had dinsdag al op Foriano gereden in de Ferrari uit 2018. Ook hij reed zijn honderd rondjes.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
16 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
20 uur geleden