Sainz lijkt zeker van vierde eindzege Dakar Rally na pech Loeb
YANBU (ANP) - De strijd om de eindzege in de Dakar Rally bij de auto's lijkt beslist. De Fransman Sébastien Loeb, voor de voorlaatste etappe de nummer 2 in de tussenstand, kreeg in de rit over 420 kilometer naar het Saudische Yanbu na 132 kilometer pech en liep meer dan een uur vertraging op. Daardoor lijkt de Spanjaard Carlos Sainz zeker van zijn vierde eindoverwinning.
De Fransman Guerlain Chicherit won de etappe voor de tweede dag op rij. Hij was in zijn Toyota ruim 5 minuten sneller dan de Belg Guillaume De Mevius en nummer 3 Sainz. De 61-jarige vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. start de laatste etappe van vrijdag met ruim een uur voorsprong op zijn concurrenten.
De Botswaan Ross Branch was bij de motoren de snelste in de elfde etappe, maar liep slechts 32 seconden in op klassementsleider Ricky Brabec. De Amerikaan van Honda verdedigt vrijdag in de laatste rit een voorsprong van ruim 10 minuten op Hero-coureur Branch. De Fransman Adrien Van Beveren staat derde op een klein kwartier van zijn teamgenoot bij Honda.
Bij de trucks heeft de Tsjech Martin Macik de eindzege zo goed als binnen. Hij moest de etappezege wel aan zijn landgenoot Ales Loprais laten, maar hij heeft in het klassement nog altijd een voorsprong van ruim 2 uur. Pascal de Baar was de beste Nederlander met de vierde eindtijd. Titelverdediger Janus van Kasteren doet het in het algemeen klassement het beste op de derde plek, met ruim 5 uur achterstand op Macik.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden