Sainz in 2021 naar Ferrari, Ricciardo naar McLaren
MARANELLO (ANP) - De aankondiging dat Sebastian Vettel na dit jaar vertrekt bij Ferrari, heeft tot een stoelendans in de Formule 1 geleid. De Spaanse coureur Carlos Sainz gaat de viervoudig wereldkampioen vanaf 2021 vervangen bij Ferrari. De Australiër Daniel Ricciardo neemt de plek van Sainz bij McLaren over.
Ferrari maakte dinsdag bekend dat Vettel na dit seizoen vertrekt. Het contract van de 32-jarige Duitser loopt af en wordt niet verlengd. Als vervanger kwam de Italiaanse renstal uit bij Sainz, die bij McLaren ook over een aflopend contract beschikt. Ferrari legde Sainz vast voor 2021 en 2022. Hij vormt dan het rijdersduo met de 22-jarige Charles Leclerc uit Monaco, die eind vorig jaar al zijn contract bij Ferrari verlengde tot en met 2024.
"Met al vijf jaar ervaring in de Formule 1 op zak, heeft Carlos aangetoond zeer getalenteerd te zijn", zegt teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Hij heeft alles in huis om perfect in onze familie te passen." De 25-jarige Spanjaard, zoon van rallylegende Carlos Sainz senior, eindigde vorig jaar als zesde in het WK. Sainz reed eerder voor Toro Rosso en Renault.
Langetermijnplan
Ricciardo komt na dit jaar over van Renault. Ook de 30-jarige Australiër heeft bij het Franse team een contract dat aan het einde van dit jaar afloopt. De voormalige teamgenoot van Max Verstappen won in dienst van Red Bull zeven grands prix en eindigde twee keer als derde in het WK. Ricciardo ondertekende bij McLaren een meerjarig contract. De Australiër wordt vanaf 2021 teamgenoot van de Brit Lando Norris, die er samen met Sainz afgelopen seizoen voor zorgde dat McLaren na een paar moeizame jaren als vierde eindigde in het WK voor constructeurs.
"Met het vastleggen van Daniel zetten we weer een stap vooruit in ons langetermijnplan", zegt teambaas Zak Brown. "Dit is goed nieuws voor ons team, onze partners en natuurlijk onze fans."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
6 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
21 uur geleden