Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz in 2021 naar Ferrari, Ricciardo naar McLaren

Sainz in 2021 naar Ferrari, Ricciardo naar McLaren

MARANELLO (ANP) - De aankondiging dat Sebastian Vettel na dit jaar vertrekt bij Ferrari, heeft tot een stoelendans in de Formule 1 geleid. De Spaanse coureur Carlos Sainz gaat de viervoudig wereldkampioen vanaf 2021 vervangen bij Ferrari. De Australiër Daniel Ricciardo neemt de plek van Sainz bij McLaren over.

Ferrari maakte dinsdag bekend dat Vettel na dit seizoen vertrekt. Het contract van de 32-jarige Duitser loopt af en wordt niet verlengd. Als vervanger kwam de Italiaanse renstal uit bij Sainz, die bij McLaren ook over een aflopend contract beschikt. Ferrari legde Sainz vast voor 2021 en 2022. Hij vormt dan het rijdersduo met de 22-jarige Charles Leclerc uit Monaco, die eind vorig jaar al zijn contract bij Ferrari verlengde tot en met 2024.

"Met al vijf jaar ervaring in de Formule 1 op zak, heeft Carlos aangetoond zeer getalenteerd te zijn", zegt teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Hij heeft alles in huis om perfect in onze familie te passen." De 25-jarige Spanjaard, zoon van rallylegende Carlos Sainz senior, eindigde vorig jaar als zesde in het WK. Sainz reed eerder voor Toro Rosso en Renault.

Langetermijnplan

Ricciardo komt na dit jaar over van Renault. Ook de 30-jarige Australiër heeft bij het Franse team een contract dat aan het einde van dit jaar afloopt. De voormalige teamgenoot van Max Verstappen won in dienst van Red Bull zeven grands prix en eindigde twee keer als derde in het WK. Ricciardo ondertekende bij McLaren een meerjarig contract. De Australiër wordt vanaf 2021 teamgenoot van de Brit Lando Norris, die er samen met Sainz afgelopen seizoen voor zorgde dat McLaren na een paar moeizame jaren als vierde eindigde in het WK voor constructeurs.

"Met het vastleggen van Daniel zetten we weer een stap vooruit in ons langetermijnplan", zegt teambaas Zak Brown. "Dit is goed nieuws voor ons team, onze partners en natuurlijk onze fans."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

5 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

9 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

19 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden