Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz in 2021 naar Ferrari, Ricciardo naar McLaren

Sainz in 2021 naar Ferrari, Ricciardo naar McLaren

MARANELLO (ANP) - De aankondiging dat Sebastian Vettel na dit jaar vertrekt bij Ferrari, heeft tot een stoelendans in de Formule 1 geleid. De Spaanse coureur Carlos Sainz gaat de viervoudig wereldkampioen vanaf 2021 vervangen bij Ferrari. De Australiër Daniel Ricciardo neemt de plek van Sainz bij McLaren over.

Ferrari maakte dinsdag bekend dat Vettel na dit seizoen vertrekt. Het contract van de 32-jarige Duitser loopt af en wordt niet verlengd. Als vervanger kwam de Italiaanse renstal uit bij Sainz, die bij McLaren ook over een aflopend contract beschikt. Ferrari legde Sainz vast voor 2021 en 2022. Hij vormt dan het rijdersduo met de 22-jarige Charles Leclerc uit Monaco, die eind vorig jaar al zijn contract bij Ferrari verlengde tot en met 2024.

"Met al vijf jaar ervaring in de Formule 1 op zak, heeft Carlos aangetoond zeer getalenteerd te zijn", zegt teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Hij heeft alles in huis om perfect in onze familie te passen." De 25-jarige Spanjaard, zoon van rallylegende Carlos Sainz senior, eindigde vorig jaar als zesde in het WK. Sainz reed eerder voor Toro Rosso en Renault.

Langetermijnplan

Ricciardo komt na dit jaar over van Renault. Ook de 30-jarige Australiër heeft bij het Franse team een contract dat aan het einde van dit jaar afloopt. De voormalige teamgenoot van Max Verstappen won in dienst van Red Bull zeven grands prix en eindigde twee keer als derde in het WK. Ricciardo ondertekende bij McLaren een meerjarig contract. De Australiër wordt vanaf 2021 teamgenoot van de Brit Lando Norris, die er samen met Sainz afgelopen seizoen voor zorgde dat McLaren na een paar moeizame jaren als vierde eindigde in het WK voor constructeurs.

"Met het vastleggen van Daniel zetten we weer een stap vooruit in ons langetermijnplan", zegt teambaas Zak Brown. "Dit is goed nieuws voor ons team, onze partners en natuurlijk onze fans."

Meer uit Sport

Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

3 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

6 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

8 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

9 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

10 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

10 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

12 uur geleden