Sainz gaat contract bij Formule 1-team Ferrari verlengen
DJEDDA (ANP) - De Spaanse coureur Carlos Sainz staat op het punt om zijn contract bij het Formule 1-team van Ferrari te verlengen. De 27-jarige Madrileen is net begonnen aan zijn tweede seizoen in Italiaanse dienst. Het contract van Sainz loopt aan het einde van dit jaar af.
"We zijn dicht bij een akkoord. Heel, heel, heel dichtbij", aldus Sainz voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabië, de tweede race van het seizoen. Vorige week in Bahrein eindigde de Spanjaard als tweede achter zijn teamgenoot Charles Leclerc. Sainz profiteerde in de slotfase van het uitvallen van wereldkampioen Max Verstappen, die voor hem reed.
Verstappen en Sainz debuteerden in 2015 beiden in de Formule 1 bij Toro Rosso (nu AlphaTauri). De Spanjaard kwam daarna ook uit voor Renault (nu Alpine) en McLaren. Vorig jaar verving hij viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel bij Ferrari. Sainz eindigde op de vijfde plaats in het WK.
"Ik denk dat we een akkoord hebben bereikt", zei teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Nu is het alleen zaak om alles op papier te zetten." Leclerc ligt tot eind 2024 vast bij de Italiaanse renstal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
13 uur geleden