Sainz gaat contract bij Formule 1-team Ferrari verlengen
DJEDDA (ANP) - De Spaanse coureur Carlos Sainz staat op het punt om zijn contract bij het Formule 1-team van Ferrari te verlengen. De 27-jarige Madrileen is net begonnen aan zijn tweede seizoen in Italiaanse dienst. Het contract van Sainz loopt aan het einde van dit jaar af.
"We zijn dicht bij een akkoord. Heel, heel, heel dichtbij", aldus Sainz voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ, de tweede race van het seizoen. Vorige week in Bahrein eindigde de Spanjaard als tweede achter zijn teamgenoot Charles Leclerc. Sainz profiteerde in de slotfase van het uitvallen van wereldkampioen Max Verstappen, die voor hem reed.
Verstappen en Sainz debuteerden in 2015 beiden in de Formule 1 bij Toro Rosso (nu AlphaTauri). De Spanjaard kwam daarna ook uit voor Renault (nu Alpine) en McLaren. Vorig jaar verving hij viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel bij Ferrari. Sainz eindigde op de vijfde plaats in het WK.
"Ik denk dat we een akkoord hebben bereikt", zei teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Nu is het alleen zaak om alles op papier te zetten." Leclerc ligt tot eind 2024 vast bij de Italiaanse renstal.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
3 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
14 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
16 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
17 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
19 uur geleden