Sainz gaat contract bij Formule 1-team Ferrari verlengen
DJEDDA (ANP) - De Spaanse coureur Carlos Sainz staat op het punt om zijn contract bij het Formule 1-team van Ferrari te verlengen. De 27-jarige Madrileen is net begonnen aan zijn tweede seizoen in Italiaanse dienst. Het contract van Sainz loopt aan het einde van dit jaar af.
"We zijn dicht bij een akkoord. Heel, heel, heel dichtbij", aldus Sainz voorafgaand aan de Grote Prijs van Saudi-Arabië, de tweede race van het seizoen. Vorige week in Bahrein eindigde de Spanjaard als tweede achter zijn teamgenoot Charles Leclerc. Sainz profiteerde in de slotfase van het uitvallen van wereldkampioen Max Verstappen, die voor hem reed.
Verstappen en Sainz debuteerden in 2015 beiden in de Formule 1 bij Toro Rosso (nu AlphaTauri). De Spanjaard kwam daarna ook uit voor Renault (nu Alpine) en McLaren. Vorig jaar verving hij viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel bij Ferrari. Sainz eindigde op de vijfde plaats in het WK.
"Ik denk dat we een akkoord hebben bereikt", zei teambaas Mattia Binotto van Ferrari. "Nu is het alleen zaak om alles op papier te zetten." Leclerc ligt tot eind 2024 vast bij de Italiaanse renstal.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
7 uur geleden