Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz en Bort dagwinnaars ingekorte etappe Dakar Rally

Sainz en Bort dagwinnaars ingekorte etappe Dakar Rally

SHUBAYTAH (ANP) - De Spanjaard Carlos Sainz heeft zijn voorsprong in de Dakar Rally bij de wagens kunnen uitbreiden. Dat gebeurde in de tiende etappe die vanwege de slechte weersomstandigheden in Saudi-Arabië voortijdig werd afgebroken. Bij de motoren was de dagzege voor zijn landgenoot Joan Barreda Bort (Honda), die ruim een minuut terugpakte op zijn Amerikaanse teamgenoot Ricky Brabec, de leider in het klassement.

Sainz (MINI) kwam het beste door de woestijnrit, waar landgenoot en voormalig Formule 1-coureur Fernando Alonso een duin verkeerd inschatte en drie keer over de kop rolde. Zijn Toyota belandde uiteindelijk gewoon op vier wielen, maar wel met een kapotte voorruit. Extra probleem voor Alonso was dat tijdens deze etappe hulp van buitenaf niet is toegestaan en hij zonder voorruit verder moest. Hij verloor meer dan een uur op Sainz. Ook donderdag mag Alonso niets aan zijn auto veranderen en zal hij dus nog een dagje met een zonnebril als enige bescherming tegen het opwaaiende zand moeten rijden.

Sainz zag ook zijn naaste concurrenten veel tijd verliezen. Nasser Al-Attiyah, de Qatarees die vorig jaar Dakar won, kwam met een achterstand van 17.46 binnen. De Fransman Stéphane Peterhansel, de nummer 3 in het klassement, gaf een kleine 12 minuten toe. Beste Nederlander was Bernhard ten Brinke: zesde op 6.40. De rijder van Toyota Gazoo Racing bleef landgenoot Erik van Loon net voor. Ten Brinke kon zich vinden in de inkorting van de rit. "Een goede beslissing. In combinatie met de gemene duinen was het echt gevaarlijk vandaag."

Motoren

Bij de motoren hield Bort zijn teamgenoten Brabec en Kevin Benavides uit Argentinië achter zich. Brabec leidt het klassement met meer dan 25 minuten voorsprong op Pablo Quintanilla. De Chileen eindigde woensdag als zevende op een kleine 6 minuten van Bort, die zelf opschoof naar de derde plaats.

De Rus Anton Sjibalov won bij de trucks. De Nederlander Gert Huzink werd vierde.

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

5 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

10 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

11 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

12 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

13 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

15 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden