Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz en Bort dagwinnaars ingekorte etappe Dakar Rally

Sainz en Bort dagwinnaars ingekorte etappe Dakar Rally

SHUBAYTAH (ANP) - De Spanjaard Carlos Sainz heeft zijn voorsprong in de Dakar Rally bij de wagens kunnen uitbreiden. Dat gebeurde in de tiende etappe die vanwege de slechte weersomstandigheden in Saudi-Arabië voortijdig werd afgebroken. Bij de motoren was de dagzege voor zijn landgenoot Joan Barreda Bort (Honda), die ruim een minuut terugpakte op zijn Amerikaanse teamgenoot Ricky Brabec, de leider in het klassement.

Sainz (MINI) kwam het beste door de woestijnrit, waar landgenoot en voormalig Formule 1-coureur Fernando Alonso een duin verkeerd inschatte en drie keer over de kop rolde. Zijn Toyota belandde uiteindelijk gewoon op vier wielen, maar wel met een kapotte voorruit. Extra probleem voor Alonso was dat tijdens deze etappe hulp van buitenaf niet is toegestaan en hij zonder voorruit verder moest. Hij verloor meer dan een uur op Sainz. Ook donderdag mag Alonso niets aan zijn auto veranderen en zal hij dus nog een dagje met een zonnebril als enige bescherming tegen het opwaaiende zand moeten rijden.

Sainz zag ook zijn naaste concurrenten veel tijd verliezen. Nasser Al-Attiyah, de Qatarees die vorig jaar Dakar won, kwam met een achterstand van 17.46 binnen. De Fransman Stéphane Peterhansel, de nummer 3 in het klassement, gaf een kleine 12 minuten toe. Beste Nederlander was Bernhard ten Brinke: zesde op 6.40. De rijder van Toyota Gazoo Racing bleef landgenoot Erik van Loon net voor. Ten Brinke kon zich vinden in de inkorting van de rit. "Een goede beslissing. In combinatie met de gemene duinen was het echt gevaarlijk vandaag."

Motoren

Bij de motoren hield Bort zijn teamgenoten Brabec en Kevin Benavides uit Argentinië achter zich. Brabec leidt het klassement met meer dan 25 minuten voorsprong op Pablo Quintanilla. De Chileen eindigde woensdag als zevende op een kleine 6 minuten van Bort, die zelf opschoof naar de derde plaats.

De Rus Anton Sjibalov won bij de trucks. De Nederlander Gert Huzink werd vierde.

Meer uit Sport

Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

56 minuten geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

15 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden