Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz de snelste in Ferrari, Pérez de meeste ronden in Red Bull

Sainz de snelste in Ferrari, Pérez de meeste ronden in Red Bull

SAKHIR (ANP) - Ferrari-rijder Carlos Sainz heeft op de tweede testdag van de Formule 1 in Bahrein de snelste ronde gereden. De Spanjaard, die na dit seizoen moet wijken voor Lewis Hamilton bij de Italiaanse renstal, klokte 1.29,921 als beste tijd.

Hij was daarmee 0,758 seconde sneller dan Sergio Pérez in zijn Red Bull, maar Sainz reed wel op de snellere zachte band. Pérez reed wel de meeste ronden op het circuit van Sakhir, namelijk 129.

Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton noteerde 123 ronden. De Brit, die aan zijn laatste jaar bij Mercedes begint, was de op twee na snelste van het veld met een tijd die 1,145 seconde boven die van Sainz lag.

De middagsessie duurde een uur langer dan gepland. De coureurs kregen dat extra uur, omdat de ochtendsessie voortijd werd afgebroken nadat een deksel voor regenafvoer was losgeraakt en de Ferrari van Charles Leclerc en de Mercedes van Hamilton had beschadigd.

Max Verstappen, die woensdag op de eerste testdag 143 rondjes reed en een seconde sneller was dan zijn naaste rivalen, bleef donderdag aan de kant. De wereldkampioen zou aanvankelijk in de middag rijden, maar Red Bull besloot Pérez in de auto te houden. De Mexicaan had in de ochtendsessie veel problemen en amper goede ronden kunnen rijden.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

4 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

22 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

2 dagen geleden