Sainz de snelste in Ferrari, Pérez de meeste ronden in Red Bull
SAKHIR (ANP) - Ferrari-rijder Carlos Sainz heeft op de tweede testdag van de Formule 1 in Bahrein de snelste ronde gereden. De Spanjaard, die na dit seizoen moet wijken voor Lewis Hamilton bij de Italiaanse renstal, klokte 1.29,921 als beste tijd.
Hij was daarmee 0,758 seconde sneller dan Sergio Pérez in zijn Red Bull, maar Sainz reed wel op de snellere zachte band. Pérez reed wel de meeste ronden op het circuit van Sakhir, namelijk 129.
Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton noteerde 123 ronden. De Brit, die aan zijn laatste jaar bij Mercedes begint, was de op twee na snelste van het veld met een tijd die 1,145 seconde boven die van Sainz lag.
De middagsessie duurde een uur langer dan gepland. De coureurs kregen dat extra uur, omdat de ochtendsessie voortijd werd afgebroken nadat een deksel voor regenafvoer was losgeraakt en de Ferrari van Charles Leclerc en de Mercedes van Hamilton had beschadigd.
Max Verstappen, die woensdag op de eerste testdag 143 rondjes reed en een seconde sneller was dan zijn naaste rivalen, bleef donderdag aan de kant. De wereldkampioen zou aanvankelijk in de middag rijden, maar Red Bull besloot Pérez in de auto te houden. De Mexicaan had in de ochtendsessie veel problemen en amper goede ronden kunnen rijden.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
1 minuut geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
28 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
13 uur geleden