Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz de snelste in Ferrari, Pérez de meeste ronden in Red Bull

Sainz de snelste in Ferrari, Pérez de meeste ronden in Red Bull

SAKHIR (ANP) - Ferrari-rijder Carlos Sainz heeft op de tweede testdag van de Formule 1 in Bahrein de snelste ronde gereden. De Spanjaard, die na dit seizoen moet wijken voor Lewis Hamilton bij de Italiaanse renstal, klokte 1.29,921 als beste tijd.

Hij was daarmee 0,758 seconde sneller dan Sergio Pérez in zijn Red Bull, maar Sainz reed wel op de snellere zachte band. Pérez reed wel de meeste ronden op het circuit van Sakhir, namelijk 129.

Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton noteerde 123 ronden. De Brit, die aan zijn laatste jaar bij Mercedes begint, was de op twee na snelste van het veld met een tijd die 1,145 seconde boven die van Sainz lag.

De middagsessie duurde een uur langer dan gepland. De coureurs kregen dat extra uur, omdat de ochtendsessie voortijd werd afgebroken nadat een deksel voor regenafvoer was losgeraakt en de Ferrari van Charles Leclerc en de Mercedes van Hamilton had beschadigd.

Max Verstappen, die woensdag op de eerste testdag 143 rondjes reed en een seconde sneller was dan zijn naaste rivalen, bleef donderdag aan de kant. De wereldkampioen zou aanvankelijk in de middag rijden, maar Red Bull besloot Pérez in de auto te houden. De Mexicaan had in de ochtendsessie veel problemen en amper goede ronden kunnen rijden.

Meer uit Sport

Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

52 minuten geleden
Jetten: verandering in relatie met VS is 'onomkeerbaar'

DEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."

1 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

2 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

12 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

13 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

17 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

21 uur geleden