Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

AL QAISUMAH (ANP) - Carlos Sainz heeft voor de veertigste keer in zijn loopbaan een etappe in de Dakar Rally gewonnen. De 59-jarige rallyrijder uit Spanje hield in de derde etappe de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) 38 seconden achter zich. De Fransman Stéphane Peterhansel (Audi) werd derde, op 1 minuut en 41 seconden van de winnaar.

Het is de eerste overwinning voor een elektrische auto in de Dakar Rally. Sainz rijdt deze editie van Dakar voor het eerst in een Audi RS Q e-tron.

In het klassement heeft Sainz al ruim 2 uur achterstand op de leider, de Qatarees Nasser Al-Attiyah. De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. (Ferrari) staat zeventiende.

Andere voertuigen

Bij de motoren ging de zege naar de Portugees Joaquim Rodrigues (Hero Motosports), die de Australiër Toby Price ruim een minuut voorbleef. De Amerikaan Mason Klein werd kort achter Price derde. Wiljan van Wikselaar was op de 45e plek de beste Nederlander.

De Rus Dmitri Sotnikov won de derde etappe bij de trucks. Hij bleef in zijn Kamaz teamgenoot Andrej Karginov een minuut voor. Achter de twee Russen eindigde Janus van Kasteren (Team De Rooy) als derde op ruim 3 minuten. Martin van den Brink zat daar twee plaatsen achter op bijna 8 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel kwam binnen als negende en Pascal de Baar werd tiende. Sotnikov blijft leider, Van Kasteren de nummer 6 in het klassement.

De klassementsproef van de derde etappe ging over 255 kilometer, met start en finish in de Saudi-Arabische plaats Al Qaisumah.

Meer uit Sport

Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

51 minuten geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

6 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

6 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

7 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

9 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

16 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

20 uur geleden