Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

AL QAISUMAH (ANP) - Carlos Sainz heeft voor de veertigste keer in zijn loopbaan een etappe in de Dakar Rally gewonnen. De 59-jarige rallyrijder uit Spanje hield in de derde etappe de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) 38 seconden achter zich. De Fransman Stéphane Peterhansel (Audi) werd derde, op 1 minuut en 41 seconden van de winnaar.

Het is de eerste overwinning voor een elektrische auto in de Dakar Rally. Sainz rijdt deze editie van Dakar voor het eerst in een Audi RS Q e-tron.

In het klassement heeft Sainz al ruim 2 uur achterstand op de leider, de Qatarees Nasser Al-Attiyah. De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. (Ferrari) staat zeventiende.

Andere voertuigen

Bij de motoren ging de zege naar de Portugees Joaquim Rodrigues (Hero Motosports), die de Australiër Toby Price ruim een minuut voorbleef. De Amerikaan Mason Klein werd kort achter Price derde. Wiljan van Wikselaar was op de 45e plek de beste Nederlander.

De Rus Dmitri Sotnikov won de derde etappe bij de trucks. Hij bleef in zijn Kamaz teamgenoot Andrej Karginov een minuut voor. Achter de twee Russen eindigde Janus van Kasteren (Team De Rooy) als derde op ruim 3 minuten. Martin van den Brink zat daar twee plaatsen achter op bijna 8 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel kwam binnen als negende en Pascal de Baar werd tiende. Sotnikov blijft leider, Van Kasteren de nummer 6 in het klassement.

De klassementsproef van de derde etappe ging over 255 kilometer, met start en finish in de Saudi-Arabische plaats Al Qaisumah.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

10 minuten geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

2 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

13 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

13 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

14 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

15 uur geleden