Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

Sainz boekt 40e zege in Dakar Rally en eerste in elektrische auto

AL QAISUMAH (ANP) - Carlos Sainz heeft voor de veertigste keer in zijn loopbaan een etappe in de Dakar Rally gewonnen. De 59-jarige rallyrijder uit Spanje hield in de derde etappe de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) 38 seconden achter zich. De Fransman Stéphane Peterhansel (Audi) werd derde, op 1 minuut en 41 seconden van de winnaar.

Het is de eerste overwinning voor een elektrische auto in de Dakar Rally. Sainz rijdt deze editie van Dakar voor het eerst in een Audi RS Q e-tron.

In het klassement heeft Sainz al ruim 2 uur achterstand op de leider, de Qatarees Nasser Al-Attiyah. De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. (Ferrari) staat zeventiende.

Andere voertuigen

Bij de motoren ging de zege naar de Portugees Joaquim Rodrigues (Hero Motosports), die de Australiër Toby Price ruim een minuut voorbleef. De Amerikaan Mason Klein werd kort achter Price derde. Wiljan van Wikselaar was op de 45e plek de beste Nederlander.

De Rus Dmitri Sotnikov won de derde etappe bij de trucks. Hij bleef in zijn Kamaz teamgenoot Andrej Karginov een minuut voor. Achter de twee Russen eindigde Janus van Kasteren (Team De Rooy) als derde op ruim 3 minuten. Martin van den Brink zat daar twee plaatsen achter op bijna 8 minuten van de winnaar. Maurik van den Heuvel kwam binnen als negende en Pascal de Baar werd tiende. Sotnikov blijft leider, Van Kasteren de nummer 6 in het klassement.

De klassementsproef van de derde etappe ging over 255 kilometer, met start en finish in de Saudi-Arabische plaats Al Qaisumah.

Meer uit Sport

Alpine wil F1-coureur Schumacher in WEC-stoeltje

SUZUKA (ANP) - Alpine bevestigt dat het in gesprek is met coureur Mick Schumacher. De reservecoureur van het Formule 1-team van Mercedes komt in aanmerking voor een stoeltje in het World Endurance Championship (WEC) volgend jaar, waar ook de 24 Uur van Le Mans onderdeel van is. Die rol zou hij willen combineren met zijn positie als reserve bij Mercedes.

2 uur geleden
Wielrenner Bol vervangt Van den Berg bij wegwedstrijd op EK

ASSEN (ANP) - Wielrenner Cees Bol is zondag de vervanger van Marijn van den Berg bij de wegwedstrijd op de EK in Drenthe. In eerste instantie zou Ide Schelling de plek van Van den Berg overnemen, maar ook hij blijkt niet startklaar te zijn.

3 uur geleden
Verstappen ook de snelste in tweede training voor de GP in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de orde hersteld bij de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Japan. De Nederlandse autocoureur van Red Bull was de snelste in de tweede sessie nadat hij ook in de eerste training de beste tijd had neergezet. Verstappen ging op het circuit van Suzuka rond in een tijd van 1.30,688. Hij bleef hiermee de Monegask Charles Leclerc in zijn Ferrari (1.31,008) en Lando Norris van McLaren (1.31,152) voor. Verstappens teamgenoot Sergio Perez zette met 1.31,710 de negende tijd neer.

4 uur geleden
Verstappen begint GP van Japan met beste tijd in eerste training

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste training voor de Grote Prijs van Japan de beste tijd gereden. De Nederlandse autocoureur van Red Bull ging rond in tijd van 1.31,647. De Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, vorige week winnaar in Singapore, zette met 1.32,273 de tweede tijd neer, voor de Brit Lando Norris van McLaren (1.32,392). Verstappens teamgenoot Sergio Pérez kwam tot de elfde tijd.

7 uur geleden
Nederland mist podium bij gemengde ploegentijdrit op EK wielrennen

EMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.

21 uur geleden
Belg Biermans sprint naar ritzege Ronde van Luxemburg

MAMER (ANP) - De Belg Jenthe Biermans heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Mondorf-les-Bains naar Mamer die eindigde in een massasprint. De 27-jarige renner van Arkéa-Samsic hield de Deen Søren Kragh Andersen en de Nederlander Tim van Dijke (Jumbo-Visma) achter zich.

21 uur geleden
Turnster Wevers op WK alleen op balk

ROTTERDAM (ANP) - Sanne Wevers zal over anderhalve week op de wereldkampioenschappen turnen in Antwerpen alleen uitkomen op het toestel balk. Dat heeft bondscoach Jeroen Jacobs besloten, zo vertelde hij donderdag in Rotterdam bij het begin van een driedaagse stage van de ploeg.

23 uur geleden