Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto
BISHA (ANP/RTR) - Carlos Sainz gaat vanaf vrijdag op jacht naar zijn vijfde zege in de Dakar Rally. De 62-jarige Spanjaard is al de oudste winnaar ooit, maar hij kan dit jaar ook de eerste coureur worden die de beruchte woestijnrally wint voor vijf verschillende autofabrikanten. Sainz rijdt de komende editie, die opnieuw in Saudi-Arabië is, in een Ford.
De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. won de rally vorig jaar in een Audi. Zijn eerste titel veroverde Sainz in 2010 in een Volkswagen, zijn tweede was in 2018 in een Peugeot en zijn derde in 2020 in een Mini. Met die zege in een Mini werd Sainz op 57-jarige leeftijd de oudste winnaar van de rally.
"Ik vond mijn zege van vorig jaar historisch en ik ben nog steeds dolblij dat ik het heb gepresteerd, maar het ligt achter ons en ik concentreer me volledig op deze editie", vertelde Sainz in aanloop naar de start. "De Dakar Rally is veeleisend en dit is het eerste jaar van het project met Ford. Dan kun je vooraf nog zoveel testen, je betaalt altijd voor het feit dat de auto niet genoeg kilometers heeft gemaakt."
Marathon
Sainz noemt de tweede etappe, een marathonrit met 971 geklokte kilometers die over twee dagen worden uitgesmeerd, cruciaal voor een goed verloop. "Die marathon is al vroeg in de rally en dan is het zeker met een nieuwe auto belangrijk om het goed te doen", aldus de Dakar-veteraan, die weer met zijn vaste navigator Lucas Cruz rijdt.
De Dakar Rally begint vrijdag met een proloog over 29 kilometer met start en finish in Bisha. Dan volgen er nog eens twaalf etappes en bijna 8000 kilometer, waarvan meer dan 5000 kilometer bestaat uit klassementsproeven. De finish is op 17 januari in Shubaytah.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
22 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
22 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
22 uur geleden