Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto

Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto

BISHA (ANP/RTR) - Carlos Sainz gaat vanaf vrijdag op jacht naar zijn vijfde zege in de Dakar Rally. De 62-jarige Spanjaard is al de oudste winnaar ooit, maar hij kan dit jaar ook de eerste coureur worden die de beruchte woestijnrally wint voor vijf verschillende autofabrikanten. Sainz rijdt de komende editie, die opnieuw in Saudi-Arabië is, in een Ford.

De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. won de rally vorig jaar in een Audi. Zijn eerste titel veroverde Sainz in 2010 in een Volkswagen, zijn tweede was in 2018 in een Peugeot en zijn derde in 2020 in een Mini. Met die zege in een Mini werd Sainz op 57-jarige leeftijd de oudste winnaar van de rally.

"Ik vond mijn zege van vorig jaar historisch en ik ben nog steeds dolblij dat ik het heb gepresteerd, maar het ligt achter ons en ik concentreer me volledig op deze editie", vertelde Sainz in aanloop naar de start. "De Dakar Rally is veeleisend en dit is het eerste jaar van het project met Ford. Dan kun je vooraf nog zoveel testen, je betaalt altijd voor het feit dat de auto niet genoeg kilometers heeft gemaakt."

Marathon

Sainz noemt de tweede etappe, een marathonrit met 971 geklokte kilometers die over twee dagen worden uitgesmeerd, cruciaal voor een goed verloop. "Die marathon is al vroeg in de rally en dan is het zeker met een nieuwe auto belangrijk om het goed te doen", aldus de Dakar-veteraan, die weer met zijn vaste navigator Lucas Cruz rijdt.

De Dakar Rally begint vrijdag met een proloog over 29 kilometer met start en finish in Bisha. Dan volgen er nog eens twaalf etappes en bijna 8000 kilometer, waarvan meer dan 5000 kilometer bestaat uit klassementsproeven. De finish is op 17 januari in Shubaytah.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

3 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

4 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

5 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

8 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

10 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

15 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

23 uur geleden