Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto

Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto

BISHA (ANP/RTR) - Carlos Sainz gaat vanaf vrijdag op jacht naar zijn vijfde zege in de Dakar Rally. De 62-jarige Spanjaard is al de oudste winnaar ooit, maar hij kan dit jaar ook de eerste coureur worden die de beruchte woestijnrally wint voor vijf verschillende autofabrikanten. Sainz rijdt de komende editie, die opnieuw in Saudi-Arabië is, in een Ford.

De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. won de rally vorig jaar in een Audi. Zijn eerste titel veroverde Sainz in 2010 in een Volkswagen, zijn tweede was in 2018 in een Peugeot en zijn derde in 2020 in een Mini. Met die zege in een Mini werd Sainz op 57-jarige leeftijd de oudste winnaar van de rally.

"Ik vond mijn zege van vorig jaar historisch en ik ben nog steeds dolblij dat ik het heb gepresteerd, maar het ligt achter ons en ik concentreer me volledig op deze editie", vertelde Sainz in aanloop naar de start. "De Dakar Rally is veeleisend en dit is het eerste jaar van het project met Ford. Dan kun je vooraf nog zoveel testen, je betaalt altijd voor het feit dat de auto niet genoeg kilometers heeft gemaakt."

Marathon

Sainz noemt de tweede etappe, een marathonrit met 971 geklokte kilometers die over twee dagen worden uitgesmeerd, cruciaal voor een goed verloop. "Die marathon is al vroeg in de rally en dan is het zeker met een nieuwe auto belangrijk om het goed te doen", aldus de Dakar-veteraan, die weer met zijn vaste navigator Lucas Cruz rijdt.

De Dakar Rally begint vrijdag met een proloog over 29 kilometer met start en finish in Bisha. Dan volgen er nog eens twaalf etappes en bijna 8000 kilometer, waarvan meer dan 5000 kilometer bestaat uit klassementsproeven. De finish is op 17 januari in Shubaytah.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

10 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

12 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

13 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

13 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

13 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

16 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

19 uur geleden