Sainz (62) gaat voor vijfde zege Dakar Rally in weer andere auto
BISHA (ANP/RTR) - Carlos Sainz gaat vanaf vrijdag op jacht naar zijn vijfde zege in de Dakar Rally. De 62-jarige Spanjaard is al de oudste winnaar ooit, maar hij kan dit jaar ook de eerste coureur worden die de beruchte woestijnrally wint voor vijf verschillende autofabrikanten. Sainz rijdt de komende editie, die opnieuw in Saudi-Arabië is, in een Ford.
De vader van Formule 1-coureur Carlos Sainz jr. won de rally vorig jaar in een Audi. Zijn eerste titel veroverde Sainz in 2010 in een Volkswagen, zijn tweede was in 2018 in een Peugeot en zijn derde in 2020 in een Mini. Met die zege in een Mini werd Sainz op 57-jarige leeftijd de oudste winnaar van de rally.
"Ik vond mijn zege van vorig jaar historisch en ik ben nog steeds dolblij dat ik het heb gepresteerd, maar het ligt achter ons en ik concentreer me volledig op deze editie", vertelde Sainz in aanloop naar de start. "De Dakar Rally is veeleisend en dit is het eerste jaar van het project met Ford. Dan kun je vooraf nog zoveel testen, je betaalt altijd voor het feit dat de auto niet genoeg kilometers heeft gemaakt."
Marathon
Sainz noemt de tweede etappe, een marathonrit met 971 geklokte kilometers die over twee dagen worden uitgesmeerd, cruciaal voor een goed verloop. "Die marathon is al vroeg in de rally en dan is het zeker met een nieuwe auto belangrijk om het goed te doen", aldus de Dakar-veteraan, die weer met zijn vaste navigator Lucas Cruz rijdt.
De Dakar Rally begint vrijdag met een proloog over 29 kilometer met start en finish in Bisha. Dan volgen er nog eens twaalf etappes en bijna 8000 kilometer, waarvan meer dan 5000 kilometer bestaat uit klassementsproeven. De finish is op 17 januari in Shubaytah.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
8 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
8 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
16 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
17 uur geleden