Saïd R. heeft twee advocaten
AMSTERDAM (ANP) - Saïd R., een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, heeft twee advocaten gevraagd hem bij te staan. Het gaat om Nico Meijering en Christian Flokstra. Dat werd donderdag bekend, aan het begin van een inleidende zitting in het omvangrijke proces. R. was lang voortvluchtig en werd eerder deze maand aangehouden in Medellín in Colombia.
Volgens Flokstra heeft R. hem en zijn kantoorgenoot Meijering verzocht hem te vertegenwoordigen. De strafzaak tegen R. is al buiten zijn aanwezigheid begonnen, omdat de rechtbank in zijn zaak zogeheten verstek heeft verleend. In die fase had hij nog geen advocaat. Zijn uitlevering door de Colombiaanse autoriteiten laat naar verwachting nog maanden op zich wachten.
Flokstra en Meijering staan al andere verdachten in het proces bij, onder wie Saïds broer Mohammed.
Inez Weski
De hoofdverdachte in het proces, Ridouan Taghi, is in december in Dubai opgepakt. Ook hij was lang voortvluchtig. Taghi wordt bijgestaan door advocaat Inez Weski.
Marengo draait om een reeks moorden in de onderwereld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Dordrecht is woensdag aangehouden die ervan wordt verdacht sinds oktober meerdere hardlopende vrouwen op de billen te hebben geslagen. De jongen heeft toegegeven betrokken te zijn bij de aanrandingen in de omgeving van de Wielwijk in Dordrecht, aldus de politie.
4 uur geleden