Saïd R. heeft twee advocaten
AMSTERDAM (ANP) - Saïd R., een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, heeft twee advocaten gevraagd hem bij te staan. Het gaat om Nico Meijering en Christian Flokstra. Dat werd donderdag bekend, aan het begin van een inleidende zitting in het omvangrijke proces. R. was lang voortvluchtig en werd eerder deze maand aangehouden in Medellín in Colombia.
Volgens Flokstra heeft R. hem en zijn kantoorgenoot Meijering verzocht hem te vertegenwoordigen. De strafzaak tegen R. is al buiten zijn aanwezigheid begonnen, omdat de rechtbank in zijn zaak zogeheten verstek heeft verleend. In die fase had hij nog geen advocaat. Zijn uitlevering door de Colombiaanse autoriteiten laat naar verwachting nog maanden op zich wachten.
Flokstra en Meijering staan al andere verdachten in het proces bij, onder wie Saïds broer Mohammed.
Inez Weski
De hoofdverdachte in het proces, Ridouan Taghi, is in december in Dubai opgepakt. Ook hij was lang voortvluchtig. Taghi wordt bijgestaan door advocaat Inez Weski.
Marengo draait om een reeks moorden in de onderwereld.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
19 uur geleden