Saïd R. heeft twee advocaten
AMSTERDAM (ANP) - Saïd R., een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, heeft twee advocaten gevraagd hem bij te staan. Het gaat om Nico Meijering en Christian Flokstra. Dat werd donderdag bekend, aan het begin van een inleidende zitting in het omvangrijke proces. R. was lang voortvluchtig en werd eerder deze maand aangehouden in Medellín in Colombia.
Volgens Flokstra heeft R. hem en zijn kantoorgenoot Meijering verzocht hem te vertegenwoordigen. De strafzaak tegen R. is al buiten zijn aanwezigheid begonnen, omdat de rechtbank in zijn zaak zogeheten verstek heeft verleend. In die fase had hij nog geen advocaat. Zijn uitlevering door de Colombiaanse autoriteiten laat naar verwachting nog maanden op zich wachten.
Flokstra en Meijering staan al andere verdachten in het proces bij, onder wie Saïds broer Mohammed.
Inez Weski
De hoofdverdachte in het proces, Ridouan Taghi, is in december in Dubai opgepakt. Ook hij was lang voortvluchtig. Taghi wordt bijgestaan door advocaat Inez Weski.
Marengo draait om een reeks moorden in de onderwereld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie dit weekend naar een evenement in de buitenlucht gaat, doet er goed aan zich voor te bereiden op de hitte. Organisaties roepen hun bezoekers op voldoende voorzorgsmaatregelen te treffen. Sinds donderdag is het Nationaal Hitteplan actief en geldt code geel voor het hele land, behalve voor de Wadden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft nog geen formele bevestiging gekregen, maar gaat ervan uit dat de Maasvlakte is afgevallen als potentiële locatie voor twee kerncentrales. Gedeputeerde Arno Bonte (energie, PRO) las donderdag in de Volkskrant dat volgens hoogspanningsbeheerder TenneT de Groningse Eemshaven de enige locatie is waar het technisch en zonder enorme extra kosten mogelijk is om twee kerncentrales te bouwen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen Eindhoven en Brussel moet een directe trein rijden, vindt de Tweede Kamer. Onder een motie die ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis woensdagavond indiende, staan genoeg andere fracties voor een meerderheid. Ze willen dat er daarnaast elk uur een tweede snelle trein tussen Rotterdam en Brussel rijdt.
4 uur geledenNUENEN (ANP) - Naast een vuurwerkmortier is er ook een pijpbom gevonden bij het azc in aanbouw in het Brabantse Nuenen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie donderdagmiddag aan het ANP. Het gebouw zou deze zomer klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën heeft niet kunnen vaststellen wie verantwoordelijk was voor een digitale inbraak bij het departement op 19 maart. Er zijn waarschijnlijk gegevens buitgemaakt, maar welke precies is "naar verwachting niet te reconstrueren". Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer.
5 uur geleden