Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari kreeg bij PSV vaak het verwijt weinig te scoren. Dit seizoen lijkt de 22-jarige Marokkaan daar verandering in te brengen. Nadat hij anderhalve week geleden in de competitiewedstrijd tegen Vitesse al een keer trefzeker was, scoorde Saibari woensdag in de tweede ontmoeting met Rangers FC in de play-offs van de Champions League (5-1) zelfs twee keer.
"Als je aanvallende middenvelder bent, moet je ook doelpunten maken", zei Saibari nuchter na de ruime zege op de Schotten. De PSV'er vindt dat de Afrika Cup met Marokko onder 23 hem afgelopen zomer sterker heeft gemaakt. De Marokkanen wonnen dat toernooi en Saibari speelde een belangrijke rol. "De Afrika Cup heeft zeker geholpen. Het is een fysieke competitie. Je moet veel lopen, er komt veel kracht bij kijken."
Vorig seizoen strandde PSV in de play-offs van de Champions League nog tegen de Rangers. De Schotten sloegen toen, na een gelijkspel in Glasgow, in het Philips-stadion met 1-0 toe. Saibari: "Zo groot was het verschil niet, vond ik. Toen maakten we de kansen niet af, nu wel."
Bosz over Saibari
Peter Bosz vond het mooi dat Saibari met twee treffers werd beloond. De trainer had zich acht dagen eerder, toen beide ploegen met 2-2 gelijkspeelden in de eerste ontmoeting, geërgerd aan het feit dat zijn meest aanvallende middenvelder vaak over het hoofd werd gezien. "Hij stond toen wel tien keer in scoringspositie."
Saibari kan niet wachten tot de groepsfase van de Champions League begint. "Als kleine jongen droom je hiervan. Mooi dat we dat nu met z'n allen hebben behaald. Tegen wie ik graag wil spelen? Het maakt mij niet zoveel uit. Als kind had ik niet echt een droomclub, ik was meer een successupporter."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
5 uur geleden