Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari kreeg bij PSV vaak het verwijt weinig te scoren. Dit seizoen lijkt de 22-jarige Marokkaan daar verandering in te brengen. Nadat hij anderhalve week geleden in de competitiewedstrijd tegen Vitesse al een keer trefzeker was, scoorde Saibari woensdag in de tweede ontmoeting met Rangers FC in de play-offs van de Champions League (5-1) zelfs twee keer.
"Als je aanvallende middenvelder bent, moet je ook doelpunten maken", zei Saibari nuchter na de ruime zege op de Schotten. De PSV'er vindt dat de Afrika Cup met Marokko onder 23 hem afgelopen zomer sterker heeft gemaakt. De Marokkanen wonnen dat toernooi en Saibari speelde een belangrijke rol. "De Afrika Cup heeft zeker geholpen. Het is een fysieke competitie. Je moet veel lopen, er komt veel kracht bij kijken."
Vorig seizoen strandde PSV in de play-offs van de Champions League nog tegen de Rangers. De Schotten sloegen toen, na een gelijkspel in Glasgow, in het Philips-stadion met 1-0 toe. Saibari: "Zo groot was het verschil niet, vond ik. Toen maakten we de kansen niet af, nu wel."
Bosz over Saibari
Peter Bosz vond het mooi dat Saibari met twee treffers werd beloond. De trainer had zich acht dagen eerder, toen beide ploegen met 2-2 gelijkspeelden in de eerste ontmoeting, geërgerd aan het feit dat zijn meest aanvallende middenvelder vaak over het hoofd werd gezien. "Hij stond toen wel tien keer in scoringspositie."
Saibari kan niet wachten tot de groepsfase van de Champions League begint. "Als kleine jongen droom je hiervan. Mooi dat we dat nu met z'n allen hebben behaald. Tegen wie ik graag wil spelen? Het maakt mij niet zoveel uit. Als kind had ik niet echt een droomclub, ik was meer een successupporter."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
6 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden