Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV

Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari kreeg bij PSV vaak het verwijt weinig te scoren. Dit seizoen lijkt de 22-jarige Marokkaan daar verandering in te brengen. Nadat hij anderhalve week geleden in de competitiewedstrijd tegen Vitesse al een keer trefzeker was, scoorde Saibari woensdag in de tweede ontmoeting met Rangers FC in de play-offs van de Champions League (5-1) zelfs twee keer.

"Als je aanvallende middenvelder bent, moet je ook doelpunten maken", zei Saibari nuchter na de ruime zege op de Schotten. De PSV'er vindt dat de Afrika Cup met Marokko onder 23 hem afgelopen zomer sterker heeft gemaakt. De Marokkanen wonnen dat toernooi en Saibari speelde een belangrijke rol. "De Afrika Cup heeft zeker geholpen. Het is een fysieke competitie. Je moet veel lopen, er komt veel kracht bij kijken."

Vorig seizoen strandde PSV in de play-offs van de Champions League nog tegen de Rangers. De Schotten sloegen toen, na een gelijkspel in Glasgow, in het Philips-stadion met 1-0 toe. Saibari: "Zo groot was het verschil niet, vond ik. Toen maakten we de kansen niet af, nu wel."

Bosz over Saibari

Peter Bosz vond het mooi dat Saibari met twee treffers werd beloond. De trainer had zich acht dagen eerder, toen beide ploegen met 2-2 gelijkspeelden in de eerste ontmoeting, geërgerd aan het feit dat zijn meest aanvallende middenvelder vaak over het hoofd werd gezien. "Hij stond toen wel tien keer in scoringspositie."

Saibari kan niet wachten tot de groepsfase van de Champions League begint. "Als kleine jongen droom je hiervan. Mooi dat we dat nu met z'n allen hebben behaald. Tegen wie ik graag wil spelen? Het maakt mij niet zoveel uit. Als kind had ik niet echt een droomclub, ik was meer een successupporter."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

6 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

8 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

9 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

10 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

11 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

12 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

12 uur geleden