Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV

Saibari is na hoofdrol op Afrika Cup nu ook belangrijk bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari kreeg bij PSV vaak het verwijt weinig te scoren. Dit seizoen lijkt de 22-jarige Marokkaan daar verandering in te brengen. Nadat hij anderhalve week geleden in de competitiewedstrijd tegen Vitesse al een keer trefzeker was, scoorde Saibari woensdag in de tweede ontmoeting met Rangers FC in de play-offs van de Champions League (5-1) zelfs twee keer.

"Als je aanvallende middenvelder bent, moet je ook doelpunten maken", zei Saibari nuchter na de ruime zege op de Schotten. De PSV'er vindt dat de Afrika Cup met Marokko onder 23 hem afgelopen zomer sterker heeft gemaakt. De Marokkanen wonnen dat toernooi en Saibari speelde een belangrijke rol. "De Afrika Cup heeft zeker geholpen. Het is een fysieke competitie. Je moet veel lopen, er komt veel kracht bij kijken."

Vorig seizoen strandde PSV in de play-offs van de Champions League nog tegen de Rangers. De Schotten sloegen toen, na een gelijkspel in Glasgow, in het Philips-stadion met 1-0 toe. Saibari: "Zo groot was het verschil niet, vond ik. Toen maakten we de kansen niet af, nu wel."

Bosz over Saibari

Peter Bosz vond het mooi dat Saibari met twee treffers werd beloond. De trainer had zich acht dagen eerder, toen beide ploegen met 2-2 gelijkspeelden in de eerste ontmoeting, geërgerd aan het feit dat zijn meest aanvallende middenvelder vaak over het hoofd werd gezien. "Hij stond toen wel tien keer in scoringspositie."

Saibari kan niet wachten tot de groepsfase van de Champions League begint. "Als kleine jongen droom je hiervan. Mooi dat we dat nu met z'n allen hebben behaald. Tegen wie ik graag wil spelen? Het maakt mij niet zoveel uit. Als kind had ik niet echt een droomclub, ik was meer een successupporter."

Meer uit Voetbal

Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

25 minuten geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

40 minuten geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

3 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

15 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

16 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

17 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

17 uur geleden