
Sahla legt tafelvoorzitterschap VVD-netwerk neer na kritiek
DEN HAAG (ANP) - Na kritiek van rechtse oppositiepartijen onder leiding van de PVV, stopt voormalig Hofstadgroep-lid Soumaya Sahla als tafelvoorzitter van het justitienetwerk van de VVD. Dat meldt ze in een gezamenlijke verklaring met waarnemend partijvoorzitter Onno Hoes. Sahla blijft wel lid van de VVD. Ze zegt spijt te hebben van de "zwarte bladzijden in mijn leven".
Hoes zegt in de verklaring dat het partijbestuur "met instemming kennis genomen" heeft van het besluit van Soumaya. De partij voelde "ongemak" omdat Sahla eerder nog niet "publiekelijk spijt" heeft betuigd voor haar verleden. Sahla, protegé van VVD-prominent Frits Bolkestein, werd in 2014 veroordeeld tot drie jaar cel voor verboden wapenbezit en lidmaatschap van een terroristische organisatie.
Sophie Hermans
Eerder zei VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans al dat ze zich "ongemakkelijk" voelde over de positie van Sahla. Hoes zegt het zichzelf "kwalijk" te nemen dat het "veel te lang geduurd" heeft voordat de partij zich over de kwestie boog.
Tijdens het debat over de regeringsverklaring, haalde PVV-leider Geert Wilders hard uit naar de VVD en Sahla. De moordenaar van Theo van Gogh behoorde ook tot de Hofstadgroep, en de groep had ook Wilders in het vizier. "De commotie die is ontstaan zit mijn positieve bijdrage op dit moment in de weg", zegt Sahla in een reactie op alle kritiek.
Sahla was bij het thematische netwerk Veiligheid en Justitie tafelvoorzitter terrorisme en radicalisering.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil niet meer met de PVV in een kabinet. "We gaan niet meer met hem samenwerken", zegt ze in een gesprek met De Telegraaf over PVV-leider Geert Wilders. Ze noemt hem een "ongelofelijk onbetrouwbare partner".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen vinden dat het demissionaire kabinet de Israëlische actie tegen het schip Madleen moet veroordelen. Dat wilde een kleine hoeveelheid hulpgoederen naar Gaza brengen, maar het schip werd geënterd door de Israëlische marine.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil consulaire bijstand verlenen aan de Nederlander Mark van Rennes die op het schip Madleen zit dat een kleine hoeveelheid hulpgoederen naar Gaza wilde brengen, maar gedwongen wordt naar de Israëlische havenstad Ashdod te varen. Een woordvoerder van het ministerie laat weten dat de Israëlische autoriteiten om informatie is gevraagd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitie- en migratieminister David van Weel roept burgers op om niet zelf grenscontroles uit te voeren. "Ik begrijp de frustratie, maar ik roep deze groep echt op om dit niet te doen en te stoppen", zegt hij via een woordvoerder. "Laat de politie en marechaussee hun werk doen en hou je aan de wet."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD sluit een coalitie met GroenLinks-PvdA niet uit. Dat heeft VVD-prominent Henk Kamp gezegd in WNL Op Zondag. "Wij vinden dat er na de verkiezingen voor vier jaar een sterk en stabiel kabinet moet komen en dat we daarop moeten kunnen vertrouwen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gooit volgens BBB-leider Caroline van der Plas de deur dicht bij de verdeling van de vrijgekomen kabinetsposten. "Ze willen niet meer praten", zei ze in WNL op Zondag. "Ik vind het niet verantwoordelijk en ik vind het ook slecht bestuur."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ wil dat PVV-leider Geert Wilders stopt met twijfel zaaien over de integriteit van de Nederlandse media. Dat meldt algemeen secretaris Thomas Bruning van de NVJ zaterdag op X.
2 dagen geleden