Sagans laatste Parijs-Roubaix eindigt met val
ROUBAIX (ANP) - Peter Sagan is bij zijn laatste optreden in Parijs-Roubaix uitgevallen. De Slowaak van de Franse wielerploeg TotalEnergies kwam ten val op de tweede van 29 kasseistroken. In zijn val nam Sagan onder anderen de Italiaan Daniel Oss en en de Belg Piet Allegaert mee. Sagan stapte net als zijn ploeggenoot Oss niet meer op.
Sagan (33) kondigde eind januari aan dat hij bezig is aan zijn laatste jaar als wielrenner op de weg. De drievoudig wereldkampioen gaat zich focussen op het mountainbiken. Hij wil in die discipline meedoen aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. Om zich daarop voor te bereiden, zal hij nog wel wat kleinere koersen rijden, maar in wedstrijden als Parijs-Roubaix zien ze de Slowaak niet meer.
Sagan won Parijs-Roubaix in 2018. In zijn afscheidstournee langs de zogenoemde wielermonumenten kent hij weinig geluk. Vorige week moest de Slowaak de Ronde van Vlaanderen ook al voortijdig verlaten nadat hij betrokken was geweest bij een massale valpartij. Over zijn verwondingen is nu nog niets bekend.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
4 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
22 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden