Sagans laatste Parijs-Roubaix eindigt met val
ROUBAIX (ANP) - Peter Sagan is bij zijn laatste optreden in Parijs-Roubaix uitgevallen. De Slowaak van de Franse wielerploeg TotalEnergies kwam ten val op de tweede van 29 kasseistroken. In zijn val nam Sagan onder anderen de Italiaan Daniel Oss en en de Belg Piet Allegaert mee. Sagan stapte net als zijn ploeggenoot Oss niet meer op.
Sagan (33) kondigde eind januari aan dat hij bezig is aan zijn laatste jaar als wielrenner op de weg. De drievoudig wereldkampioen gaat zich focussen op het mountainbiken. Hij wil in die discipline meedoen aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. Om zich daarop voor te bereiden, zal hij nog wel wat kleinere koersen rijden, maar in wedstrijden als Parijs-Roubaix zien ze de Slowaak niet meer.
Sagan won Parijs-Roubaix in 2018. In zijn afscheidstournee langs de zogenoemde wielermonumenten kent hij weinig geluk. Vorige week moest de Slowaak de Ronde van Vlaanderen ook al voortijdig verlaten nadat hij betrokken was geweest bij een massale valpartij. Over zijn verwondingen is nu nog niets bekend.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
2 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
3 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
4 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
4 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
6 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
7 uur geleden