Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Safaripark Beekse Bergen wordt stembureau

Safaripark Beekse Bergen wordt stembureau

HILVARENBEEK (ANP) - Inwoners van Hilvarenbeek kunnen woensdag op een bijzondere plek stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen: Safaripark Beekse Bergen. De eerste duizend stemmers krijgen een gratis toegangskaartje voor het park, meldt de gemeente in een persbericht.

Stemmen bij het park kan tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Naast de ingang staan twee safaribussen waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. In ruil voor hun stempas krijgen stemmers een gratis toegangskaart en een uitrijkaart.

Naast het safaripark kunnen jongeren in Hilvarenbeek zich bij stemlocatie The Box vanaf 15.30 uur laten vermaken door een dj uit het dorp. Ook rijden er in de gemeente twee huifkarren rond die de jonge kiezers naar de stemlocatie brengen. Het bureau zelf wordt bemand door stembureauleden onder de 25 jaar.

Opvallende stemlocaties

In de rest van het land zijn ook een aantal opvallende stemlocaties te vinden. Zo kun je in Den Haag terecht in Madurodam, kunnen inwoners van Kerkrade hun stem uitbrengen in GaiaZOO, en kunnen Alphenaren stemmen in het Archeon of Theater Castellum. In Emmen is het Atlastheater open als stembureau, Leidenaren kunnen het stemmen combineren met een bezoek aan Museum De Lakenhal en in Weesp kun je stemmen in de Wispe Brouwerij, die is ondergebracht in een grote monumentale kerk. In het Gaasperpark in Amsterdam wordt in het voormalige planetarium een stemlokaal opgetuigd.

De gemeente Oudewater probeert kiezers op een andere manier naar het stemlokaal te trekken. In de Utrechtse plaats speelt stadsbeiaardier Bob van der Linde op woensdag tussen 14.00 en 15.00 uur 'verkiezingsliedjes' op het carillon van de Sint Michaëlskerk. Iedereen mag verzoeknummers indienen, zo zei burgemeester Danny de Vries eerder op Radio M Utrecht.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

1 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

2 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

2 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

3 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

4 uur geleden