Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Safaripark Beekse Bergen wordt stembureau

Safaripark Beekse Bergen wordt stembureau

HILVARENBEEK (ANP) - Inwoners van Hilvarenbeek kunnen woensdag op een bijzondere plek stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen: Safaripark Beekse Bergen. De eerste duizend stemmers krijgen een gratis toegangskaartje voor het park, meldt de gemeente in een persbericht.

Stemmen bij het park kan tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Naast de ingang staan twee safaribussen waar mensen hun stem kunnen uitbrengen. In ruil voor hun stempas krijgen stemmers een gratis toegangskaart en een uitrijkaart.

Naast het safaripark kunnen jongeren in Hilvarenbeek zich bij stemlocatie The Box vanaf 15.30 uur laten vermaken door een dj uit het dorp. Ook rijden er in de gemeente twee huifkarren rond die de jonge kiezers naar de stemlocatie brengen. Het bureau zelf wordt bemand door stembureauleden onder de 25 jaar.

Opvallende stemlocaties

In de rest van het land zijn ook een aantal opvallende stemlocaties te vinden. Zo kun je in Den Haag terecht in Madurodam, kunnen inwoners van Kerkrade hun stem uitbrengen in GaiaZOO, en kunnen Alphenaren stemmen in het Archeon of Theater Castellum. In Emmen is het Atlastheater open als stembureau, Leidenaren kunnen het stemmen combineren met een bezoek aan Museum De Lakenhal en in Weesp kun je stemmen in de Wispe Brouwerij, die is ondergebracht in een grote monumentale kerk. In het Gaasperpark in Amsterdam wordt in het voormalige planetarium een stemlokaal opgetuigd.

De gemeente Oudewater probeert kiezers op een andere manier naar het stemlokaal te trekken. In de Utrechtse plaats speelt stadsbeiaardier Bob van der Linde op woensdag tussen 14.00 en 15.00 uur 'verkiezingsliedjes' op het carillon van de Sint Michaëlskerk. Iedereen mag verzoeknummers indienen, zo zei burgemeester Danny de Vries eerder op Radio M Utrecht.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

3 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

3 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

3 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

3 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

4 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

4 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

6 uur geleden