Sadiq Khan herkozen als burgemeester van Londen
LONDEN (ANP) - Sadiq Khan is zaterdag zoals verwacht herkozen als burgemeester van Londen. Zijn herverkiezing is een van de weinige lichtpunten voor oppositiepartij Labour na een reeks van teleurstellende resultaten die de sociaaldemocratische partij heeft behaald bij lokale verkiezingen.
Khan, die na zijn overwinning in 2016 de eerste moslim werd die de Britse hoofdstad bestuurt, versloeg zijn belangrijkste uitdager Shaun Bailey, de kandidaat van de Conservatieve Partij van premier Boris Johnson, met ruim verschil. Khan behaalde 55,2 procent van de stemmen, Bailey was goed voor 44,8 procent. Daarmee was zijn winstmarge kleiner dan tijdens zijn overwinning van vijf jaar geleden.
"Het vertrouwen dat Londenaren in mij hebben gesteld om de grootste stad ter wereld te blijven leiden maakt mij erg nederig", zei Khan, die tijdens zijn campagne inzette op het creëren van banen en het stimuleren van de Londense toeristische economie. "Ik beloof dat ik mijn uiterste best zal doen om na de donkere dagen van de pandemie te helpen bouwen aan een betere en mooiere toekomst voor Londen."
Khan, een voormalig parlementslid dat Johnson verving als leider van de Britse hoofdstad met een bevolking van bijna negen miljoen mensen, heeft kritiek gekregen vanwege de toenemende geweldsmisdrijven in de hoofdstad, met name steekpartijen waarbij tieners betrokken waren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
10 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
11 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
13 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
15 uur geleden