
Sabitzer looft intensiteit Oostenrijk na winst op Oranje
BERLIJN (ANP) - Marcel Sabitzer maakte tegen het Nederlands elftal de 3-2 namens Oostenrijk en besliste daarmee het afsluitende duel in groep D. De middenvelder van Borussia Dortmund kon na afloop zijn geluk niet op.
"De winnende goal, groepswinnaar, beter kan eigenlijk niet", zei hij bij de Duitse omroep ZDF. "Iedereen bij ons weet wat hij moet doen in het veld. We leveren een enorme intensiteit. En als je Nederland kan verslaan, dan kan je niet zo slecht zijn."
Ook bondscoach Ralf Rangnick zag een goed Oostenrijk. "De eerste 20 minuten waren uitstekend. We hebben aan de bal veel goede dingen laten zien en uiteindelijk verdiend gewonnen. Als je de groep begint met 0 punten tegen Frankrijk en dan Polen en Nederland verslaat, dan neem ik daar mijn hoed voor af."
Oostenrijk treft als groepswinnaar Turkije, Tsjechië of Georgië. De achtste finale tussen Oostenrijk en de nummer 2 uit groep F is volgende week dinsdag om 21.00 uur in Leipzig.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zich ten koste van Servette geplaatst voor de play-offs van de Europa League. De ploeg van trainer Ron Jans was in stadion Galgenwaard met 2-1 te sterk voor de Zwitsers. FC Utrecht had een week geleden in Genève het eerste duel al met 3-1 gewonnen.
4 uur geledenVADUZ (ANP) - AZ heeft zich zonder veel franje geplaatst voor de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won de uitwedstrijd tegen FC Vaduz in Liechtenstein met 1-0 dankzij een door Troy Parrott benutte strafschop. Het eerste duel tussen beide teams eindigde in Alkmaar in een 3-0-overwinning voor AZ.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht mist in het duel met Servette uit de derde voorronde van de Europa League niet alleen David Min, maar ook Yoann Cathline. Min liep afgelopen zondag een lichte hersenschudding op in het competitieduel met Heracles Almelo. De blessure van Cathline lijkt ernstiger. De Franse aanvaller blesseerde zich woensdag tijdens de training aan een enkel en is er mogelijk enkele weken uit.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Mohamed Ihattaren zet zijn voetballoopbaan voort bij Fortuna Sittard. De Limburgse Eredivisionist heeft de 23-jarige middenvelder voor een jaar gecontracteerd met een optie voor nog een jaar. Ihattaren kwam sinds september vorig jaar uit voor RKC Waalwijk. Toen die club degradeerde, kondigde de Utrechter zijn vertrek aan.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.
15 uur geledenUDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.
17 uur geleden