Sabic in beroep tegen miljoenenboete om nalatigheid
DEN BOSCH (ANP) - Petrochemisch bedrijf Sabic gaat in beroep tegen een boete van 10 miljoen euro om vermeende nalatigheid op het Limburgse industrieterrein Chemelot. Volgens de rechtbank in Den Bosch is bewezen dat Sabic onvoldoende maatregelen heeft genomen om zware ongevallen te voorkomen.
"De uitspraak van de rechtbank is teleurstellend en Sabic is het in vele opzichten niet eens met deze uitspraak. Sabic blijft oprecht van mening dat er nooit sprake is geweest van ernstig verwijtbaar handelen en opzettelijk nalaten en verder lenen zaken als deze zich ook helemaal niet voor een omzetgerelateerde boete. Sabic zal daarom hoger beroep instellen", aldus een verklaring.
"De veiligheid en gezondheid van onze medewerkers, contractors en omwonenden, evenals de bescherming van het milieu is en blijft de hoogste prioriteit van Sabic", stelt het bedrijf verder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syriƫ in gesprek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.
4 uur geleden