Sabalenka zonder setverlies naar vierde ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich verzekerd van een plek in de vierde ronde van Roland Garros. De nummer 2 van de wereld bereikte de tweede week van het grandslamtoernooi in Parijs door de Spaanse Paula Badosa, haar beste vriendin op de tour, met 7-5 6-1 te verslaan. De wedstrijd werd door de regen opnieuw onder een gesloten dak gespeeld.
In de eerste set maakte Sabalenka een 5-3-achterstand ongedaan. Ze won liefst acht games op een rij. Pas bij 4-0 in de tweede set wist Badosa weer wat terug te doen. Verder dan die ene game liet Sabalenka het niet komen en na een uur en zeventien minuten benutte ze haar vierde wedstrijdpunt, op de service van Badosa.
"Na de achterstand ben ik gewoon voor ieder punt gaan knokken", zei Sabalenka (26) over haar inhaalrace. Na afloop was er een innige knuffel aan het net. "We zijn goede vriendinnen buiten de baan, maar op de baan kunnen we dat heel goed scheiden."
Sabalenka heeft nog nooit de eindstrijd bereikt op Roland Garros. Vorig jaar reikte de tweevoudig winnares van de Australian Open tot de laatste vier. Daarvoor was ze nooit voorbij de derde ronde gekomen.
Eerder op de dag wist ook Elena Rybakina uit Kazachstan zich bij de laatste zestien te scharen. De nummer 4 van de plaatsingslijst was met 6-4 6-2 te sterk voor de Belgische Elise Mertens.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
13 uur geleden